Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Apokalyptická mapa klimatických změn: Takhle bude vypadat Země v roce 2100!

Jak se změní planeta Země?
Zdroj: Profimedia.cz / NASA
Naši planetu čekají klimatické změny a podle vědců NASA přijdou dřív, než se očekávalo. Do konce století průměrná teplota vzroste a výkyvy teplot budou o něco citelnější. Přitom už teď se nám teplotní výkyvy zdají jako na houpačce. Máme se připravit na to, že bude ještě hůř?

Jak bude vypadat naše planeta, jestli roztají všechny ledovce, jsme vám už ukazovali. Hladina moří stoupne o několik desítek metrů, což bude pro některá města a miliony lidí likvidační. Teď NASA zveřejnila mapu Země, jak by měla vypadat v roce 2100 v rámci klimatických změn.

To, že odborníci z NASA na klimatické změny upozorňují, že vysoká koncentrace skleníkových plynů v atmosféře bude mít na naši planetu negativní dopad, není žádnou novinkou. Nejnovější mapa a odhady ale ukazují, jakých oblastí se změny dotknou v nejvyšší míře. Afrika, Indie, Jižní Amerika, tady všude vzroste podle odhadů průměrná teplota na 45 stupňů.

Jak píše web topky.sk, zvyšování oxidu uhličitého v atmosféře a emisí může mít za následek rozsáhlá sucha, záplavy a teplotní výkyvy, což se projeví především v zemědělství. A pokud nefunguje zemědělství a dostatečné zásobování obyvatelstva, následky si už dokážete spočítat sami.

Související články

Další články