Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Aplikace TikTok se stala oblíbenou hračkou starší generace: Co na to mladí tvůrci videí?

Aplikace TikTok se stala oblíbenou hračkou starší generace: Co na to mladí tvůrci videí?
Zdroj: ČSFD
+ Další 4 fotografie
TikTok
Ještě před pár lety by nás nenapadlo, že naše babička bude mít dotykový moderní telefon, ve kterém bude mít nainstalovanou aplikaci TikTok a bude vypouštět do světa vtipná videa. Ano, je to tak, doba pokročila a babičky opravdu na internetu surfují. Co na to ale naše mladé hvězdy internetu?

Myslíte si, že je dobře, jak se doba posunula, nebo ne? Když se řekne babička, tak skoro každému se vybaví úžasná dáma, která skvěle vaří, nemá žádnou moderní technologii a po večerech luští křížovky nebo plete svetry a ponožky. A co teprve, když se začne natáčet na internet, kde na ni koukají stovky i tisíce lidí. Mají se za to jejich mladší příbuzní stydět, nebo je v tom podporovat?

Slavní na TikToku

Poslední dobou se na zmíněné aplikaci objevily i známé tváře, například Dagmar Havlová (67) nebo zpěvák Richard Krajčo (43). Ta na svém profilu zveřejňuje hlavně videa, na kterých je Dagmar mladší. Tímto vzpomíná na krásné staré časy. Richard zvolil jinou metodu prezentování se a publikuje videa, ve kterých pouze otevírá pusu na různé písničky a ve výsledku to vypadá, jako kdyby to zpíval sám Krajčo.

Názor mladých tiktokerů

Naši slavní tvůrci videí na to mají jasný názor. "Líbí se mi, kam ta starší generace spěje. Je to krásné se na to dívat a vidět, jak si dokážou ještě užívat," řekl redakci eXtra.cz Marek Mosta. I youtuber David Doležel toto podporuje. "Myslím si, že je to i přínosem pro mladé. Například paní Havlová tam říká i životní moudra a ukazuje spoustu krásných poučných věcí," uculoval se.

I od fanoušků sklízí dobré ohlasy. "Vy si ten úspěch a pozornost zasloužíte," napsala komentář pod video fanynka Dagmar Havlové. "Mně se to líbí a přijde mi to vtipné," napsala Krajčovi uživatelka aplikace.

Související články

Další články