Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Krasavec Antonio Šoposki zastínil svou slavnou sestru Mariku: Září ve snímku Tancuj Matyldo

Antonio Šoposki září ve snímku Tancuj Matyldo: Mladík šlape na paty slavné starší sestře
Zdroj: Herminapress/Jiří Schott/eXtra.cz koláž
+ Dalších 10 fotografií
tancuj matyldo

Hvězda Antonia Šopoského (21) stoupá vzhůru. Nedávno své fanoušky překvapil svým výkonem ve filmu Tancuj Matyldo, který je nyní k vidění na Netflixu. Šoposki má herectví v genech a je bratrem divácky oblíbené herečky Mariky Šoposké (34), která je známá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Ta ho také na nedávné udílení cen v Rudolfinu doprovodila, jak na místě zachytila redakce eXtra.cz.

Antonio Šoposki, talentovaný mladý herec s makedonskými kořeny, byl nominovaný na Českého lva v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli za svůj výkon ve filmu Tancuj Matyldo. Nadaný mladík nominaci sice neproměnil, ale i tak si večer v pražském Rudolfinu užil po boku své sestry Mariky Šoposké. Tu diváci znají ze seriálů Ordinace v růžové zahradě či Polda. Její mladší bratr se pak objevuje v nekonečném seriálu Ulice, kde ztvárňuje postavu Vaška, syna Hedviky.

Antonio jako by z oka vypadl své sestře. "Že jsme si podobní, nám říkají všichni, všude a za každých okolností," řekl se smíchem herec před časem. "Nominaci si zaslouží, přeji mu to," řekla na úvod rozhovoru pro eXtra.cz Marika s tím, že tam nepatrná žárlivost na mladšího sourozence je.

Doporučené video: Rozhovor s Marikou Šoposkou o mladším bratrovi


Film o zestárlé barové zpěvačce

Film Tancuj Matyldo, je citlivým a tragikomickým příběhem stárnoucí bývalé barové zpěvačky, která postupně kvůli nemoci ztrácí svou osobnost. Příběh se zaměřuje na vztahy v rodině, konkrétně na snahu jejího citově odtažitého syna a vnuka, kteří se pokoušejí o ni pečovat.

Režisérem tohoto působivého snímku je Petr Slavík, který společně se svou manželkou Natašou Slavíkovou připravil také scénář. Jejich inspirací byla sedmiletá péče o nemocného člena rodiny, což přispělo k autentičnosti a hloubce příběhu. “Je to nemoc, která si nevybírá, a nedá se jí moc předcházet. Bylo překvapivé, kolika lidí se týká. Například spousta lidí ze štábu si během natáčení uvědomila spoustu věcí, které by je v souvislosti s nemocí nenapadly,” zmínil Slavík pro web Novinky.cz.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Český lev 2024

Ceny Český lev za rok 2023 byly předány v sobotu 9. března 2024 v pražském Rudolfinu. Večerem provázel herec a moderátor Marek Eben.

Český lev 2024 - nominace a výsledky

Největší počet nominací měly filmy Bratři, Úsvit, Bod obnovy, Přišla v noci, Němá tajemství a Tancuj Matyldo a televizní seriál Volha. Nejlepší celovečerním hraným filmem se stal snímek Bratři. Cenu za nejlepší herečku v hlavní roli si odnesla Simona Peková (Přišla v noci), Cenu za nejlepší mužský herecký výkon získal Kryštof Hádek (Volha).

Související články

Další články

Nejnovější kauzy