Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Antonio Banderas má koronavirus: Své 60. narozeniny slaví v karanténě

Antonio Banderas má koronavirus: Své 60. narozeniny slaví v karanténě
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
výročí
Ačkoliv se to mnohým ženám bude zdát neskutečné, herec Antonio Banderas je na prahu důchodového věku. Charismatický Španěl, který se jako malý kluk chtěl stát fotbalistou, okouzlil Hollywood svým talentem a jižanským temperamentem. Jeho kariéru i soukromý život provází spousta zajímavostí a řada krásných žen. K 60. narozeninám se sluší gratulovat. Bohužel narozeniny slaví úplně jinak, než v předešlých letech. Herec se totiž pochlubil nemilou novinkou a to jest, že má koronavirus.

Pohledný Antonio Banderas dnes oslavuje narozeniny. Kulaté šedesátiny ale slaví netradičně. Fanouškům na sociální síti oznámil, že se nakazil koronavirem Narozeniny tedy slaví v karanténě. Necítí se nikterak špatně, jediné co, tak je prý velmi unavený. Covid-19 má u něj mírný průběh. Není vůbec jisté, kde se Banderas mohl nakazit. On sám ale věří, že se brzy uzdraví.

Antonio Banderas

Uhrančivý Antonio Banderas se narodil ve španělském městě Málaga v roce 1960. Jako malý kluk se chtěl stát fotbalistou, jeho sen však zmařila zlomená noha. Mohli jsme ho znát jako slavného fotbalistu? Možná. Každopádně čtrnáctiletý Antonio se k vrcholovému sportu už nedostal, začal navštěvovat dramatický kroužek a rychle začal hrát v menších divadlech.

Cesta k filmu

V devatenácti letech se Banderas přestěhoval do Madridu, což sám považuje za nejzásadnější rozhodnutí v životě. V hlavním městě získal angažmá v Národním divadle, kde se nacházel už jen krůček od světa filmu.

Pro španělský film ho objevil režisér Pedro Almodóvar, který ho obsadil do filmu Labyrint vášně. Pod jeho taktovkou si Banderas vyzkoušel i roli gaye ve filmu Zákon touhy, díky níž se mu podle jeho slov podařilo povznést se nad předsudky.

Objevil ho Hollywood

Banderas na sebe potom upozornil ještě ve dvou zásadních snímcích. Ženy na pokraji nervového zhroucení, za něhož byl nominován na Oscara a Spoutej mě! mu pomohly k získání první role v americkém filmu. Ačkoliv neuměl v té době slovo anglicky, dostal šanci zahrát si ve filmu Králové mamba.

Talentovaného sexy rodáka z Andalusie si poté všimli i další američtí producenti a Antonio dostával čím dál častěji příležitost zahrát si s hollywoodskými hvězdami. Ve snímku Philadelphia z roku 1993 si například zahrál po boku Toma Hankse Ve filmu se objevila i Banderasova první žena Ana Leza, se kterou žil osm let.

Banderas je také režisér

Po řadě vedlejších rolí získal Antonio v roce 1995 hlavní roli ve filmu Desperado a o tři roky později ztvárnil legendárního Zorra po boku Anthonyho Hopkinse a Catherine Zeta-Jones

Pro Banderase je typický jeho jižanský přízvuk, kterého se dodnes nezbavil. Svůj jedinečný hlas propůjčil například kocourovi v botách ve filmu Shrek. Banderas je kromě herce také scénáristou a režisérem. Do svého prvního režisérského počinu Léto v Alabamě obsadil svou tehdejší druhou manželku Melanii Griffith i jejich společnou dceru Stellu.

Láska k mladší ženě

Kromě Stelly vyženil Banderas nevlastní dceru Dakotu Johnson, kterou měla Melanie z předchozího vztahu s producentem Donem Johnsonem. Popularita půvabné Dakoty vystřelila vzhůru s filmovou trilogií Padesát odstínů šedi, kde si zahrála hlavní roli.

Hereckou rodinu Antonio udržet nedokázal. Ačkoliv se nechal slyšet, že Melanii bude už nadosmrti milovat, jeho srdce patří už pár let o dvacet let mladší krásce.

Bývalá investiční bankéřka Nicole Kimpel očarovala španělského seladona v roce 2014 na filmovém festivalu v Cannes. Atraktivní blondýnka s německo-nizozemskými kořeny, jež mluví pěti jazyky, je do svého Zorra zamilovaná až po uši. Na jejím profilu na sociální síti se to společnými fotkami jen hemží. I když vedle stárnoucího španělského hřebce vypadá spíše jako jeho dcera, podle všeho jim to spolu náramně klape.

Související články

Další články