Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Antonín Panenka promluvil o koronaviru: Měl jsem hadičky v nosu, člověk si přehodnotí život

Antonín Panenka promluvil o koronaviru: Měl jsem hadičky v nosu, člověk si přehodnotí život
Zdroj: Showpix.cz
+ Další 2 fotografie
nákaza
Fotbalový svět se začal strachovat ve chvíli, kdy se u Antonína Panenky potvrdila nákaza koronavirem. Nyní je už v pořádku, ale přiznal, že ví, že se nemoc může vrátit. Bývalý fotbalista popsal, jak nákaza probíhala, a zároveň se vyjádřil i k tomu, jak to s ním zahýbalo. Panenka navíc dnes slaví 72. narozeniny.

Projít si nákazou koronavirem není žádný med. Své by o tom mohl vyprávět i bývalý fotbalista Antonín Panenka, který covidem-19 onemocněl v říjnu. Teď je z toho venku, jak uvedl pro Blesk, ale je mu jasné, že se může nemoc vrátit. "Začátkem ledna jdu ještě na sérii kontrol, ale už všechno můžu, je to dobrý. Dokonce mám povolení sportovat," vylíčil Blesku Panenka.

Podpora přátel i cizích do něj nalila optimismus

Na otázku, zda se teď víc bojí, měl jasnou odpověď. "Určitě bych neřekl, že mám strach, ale vím, že se to může vrátit. Roušku nosím, ruce si myju a snažím se hlídat, pokud to jde," přiznal bývalý fotbalista. Popsal také, jak celá nemoc probíhala.

"Měl jsem hadičky v nosu, dostával jsem tím kyslík. Ale na přístrojích jsem nebyl. Já vůbec netušil, že bych mohl mít zápal plic, necítil jsem se tak hrozně. Na druhou stranu, když mi řekli, že je to covid, měl jsem respekt, člověk v hlavě má, že by se to mohlo zhoršit. Celou dobu jsem se cítil jakž takž, doktoři se o mě dobře starali a nakonec to dobře dopadlo," popsal Panenka v rozhovoru.

Antonín Panenka byl překvapen, že se mu dostalo tolik podpory a i z takové dálky: "Volali mi kamarádi z Austrálie nebo Ameriky, radost mi udělali fanoušci Rapidu Vídeň, kteří vyvěsili obrovský transparent, abych bojoval jako na hřišti. Ozvali se mi lidi, které jsem dlouho neviděl nebo vůbec neznal." Přiznal pak, že mu to pomohlo. "Určitě to do mě nalilo optimismus, člověku se potom hned líp dýchá," vysvětlil Panenka.

Člověk přehodnotí priority, míní Panenka

"No, už se těším, až se podívám mezi lidi. Já třeba nejsem moc velký milovník kávy, ale teď bych si kafe normálně někde venku dal! Strašně rád bych si k němu v klidu sednul a přečetl noviny, a ne že budu stát někde na ulici s papírovým kelímkem," popsal. "To je právě ono. Člověk najednou zjistí, že si neváží obyčejných věcí, které přitom dělají tu jeho pohodu," doplnil s tím, že může jít určitě o tu lepší stránku nákazy. "Lidi, kteří tu nemoc prodělali, si možná trochu přehodnotí životní priority," zakončil Panenka.

Panenka navíc slaví narozeniny. Uvedl, že se mu sice teď daří dobře, ale oproti ostatním to není nijak výjimečné. "Všichni musíme snášet omezení, ale já jsem spíš akční typ, který nevydrží sedět doma, jenže teď mi nic jiného nezbylo. Trochu s tím bojuju," líčil Panenka. Oslavu ale bude muset odložit. "Jsem zvyklý se v rámci možnosti těla hýbat, tak se samozřejmě těším na tenísek, jak si s klukama pokecáme a třeba zahrajeme karty," těší se fotbalová legenda.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy