Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Antonín Panenka (71) bojuje s oboustranným zápalem plic: Stav fotbalové legendy je na hraně

Antonín Panenka (71) bojuje s oboustranným zápalem plic: Stav fotbalové legendy je na hraně
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
koronavirus
Český legendární fotbalista Antonín Panenka (71) zápasí na jednotce intenzivní péče s koronavirem. Podle serveru Blesk.cz má navíc oboustranný zápal plic. Lékař redakci eXtra.cz objasnil, jak moc je jeho stav vážný.

"Čestný prezident Bohemians Praha 1905, legenda klokanů a celého československého a českého fotbalu Antonín Panenka byl dnes převezen do nemocnice na jednotku intenzivní péče. Autor legendárního dloubáku je připojen k přístrojům, které podporují jeho životní funkce," informovali Bohemians Praha 1905 na svých oficiálních stránkách o stavu Antonína Panenky. Tomu byla potvrzena nákaza koronavirem.

Jeho stav je kritický

Dle informací deníku Blesk z nemocnice má bývalý záložník oboustranný zápal plic a dnes se bude rozhodovat, zda ho převezou do jedné z pražských specializovaných nemocnic.

"Ten stav je velmi vážný. Obecně se v lékařských studiích uvádí, že u pacientů se zápalem plic covidového typu je šance na uzdravení bez ohledu na věk zhruba třicet procent. To je za předpokladu, že pacient je již intubován a dostává kyslík. Berte to jako obecnou informaci, detailní stav Antonína Panenky neznám," uvedl pro eXtra.cz lékař, který s ohledem na mnoho okolností nechtěl být jmenován.

„Tonda leží na JIP v Benešově. S manželkou jim bylo několik dní špatně, jen leželi, spali a hodně zhubli. Ve středu Tonda dvakrát zkolaboval, volali obvoďáka, ten záchranku a odvezli ho do benešovské nemocnice,“ objasnil zdroj pro Blesk.

Legenda českého fotbalu

Antonín Panenka poprvé nastoupil k ligovému zápasu v téměř dvaceti letech za Bohemians Praha. V roce 1980 byl vyhlášen československým fotbalistou roku. Tehdejší prezident ČR Václav Klaus mu dokonce v roce 2008 udělil státní vyznamenání - medaili Za zásluhy I. stupně.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy