Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Antonín Hardt slaví 85: Tři dny před narozeninami pohřbil kamaráda, byl zklamaný z účasti

+ Dalších 12 fotografií
Rodinní příslušníci, nejbližší přátelé a kolegové se v pondělí 3. srpna rozloučili s legendárním hercem Janem Skopečkem. Tam dorazilo i několik známých tváří. Mezi nimi byl například Antonín Hardt, který 5. srpna slaví pětaosmdesát. Poslední sbohem přišel dát i Zdeněk Troška (67) nebo Kateřina Macháčková (70).

Během posledního rozloučení s hercem Janem Skopečkem mnoho lidí překvapily nezvykle prázdné lavice v obřadní síni. Přesto během pohřbu zazněl pláč přítomných, kteří nad zesnulým truchlili. Rozloučit se přišel i herec Antonín Hardt. Ten svého přítele a kolegu pochoval tři dny před svými 85. narozeninami. Společně si zahráli například ve filmech Příště budeme chytřejší, staroušku! nebo Tam, kde hnízdí čápi.

Z nízké účasti na pohřbu byl velmi zklamaný. "To bylo zřejmě počasím. Mrzí mě, že tu ale nebylo dost lidí z jeho Divadla pod Palmovkou. Mohlo tu být celé, protože byl zakládajícím členem," řekl Hardt, který se v roce 1980 stal ředitelem Hudebního divadla Karlín. Mimo jiné si zahrál například ve filmech Kameňák, Kapitán Exner, My všichni školou povinní nebo Vlak dětství a naděje. Člen Herecké asociace také v roce 2006 obdržel cenu Senior Prix od Nadace Život umělce. Antonína Hardta mohou lidé na filmových plátnech opět spatřit ve filmu Stáří není pro sraby od režiséra Tomáše Magnuska

Kolegové vzpomínají v dobrém

Na zesnulého herce ale nezapomněl ani Zdeněk Troška "Natočili jsme spolu tři filmy a byla s ním obrovská pohoda a legrace. Byl to člověk, který se sice tvářil jako morous, ale byla to jen maska. Vždycky přinesl na plac humor," objasnil pro eXtra režisér známé série filmu Kameňák Právě tam si Skopeček zahrál dědu Nováka. "Byl to pan herec, profesionál každým coulem a uměl si tu roli vychutnávat," vychvaloval dál uznávaného herce.

Během obřadu pronesla řeč herečka Kateřina Macháčková, který byla Skopečkovo dlouholetou kamarádkou. "Honzu znám skoro padesát let. Natáčeli jsme spolu epizodu z Neobyčejných životů, kde jsme se dost přiblížili. Znala jsem všechny jeho životní peripetie," vyprávěla Macháčková. Chtěla, aby na pohřbu zaznělo, že má velké zásluhy a že byl věrný divadelník. "Je dobré na něj vzpomínat ve veselém. Dožil se úctyhodného věku a je třeba se poklonit a říct děkujeme," ukončila herečka.

Související články

Další články