Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Antivaxeři, je mi vás líto: Syn zesnulé Hany Horké reagoval na obviňování z její smrti

Jan Rek (23) a jeho zesnulá matka Hana Horká (†57).
Zdroj: Se souhlasem Jana Reka a Asonance
+ Další 3 fotografie
REAKCE

Jak redakce eXtra.cz již informovala, v neděli zemřela zpěvačka folkové skupiny Asonance a vokálního uskupení C&K VOCAL Hana Horká (†57). Chtěla se nakazit covidem, což se jí povedlo, následně se ale udusila ve spánku. Syn Jan Rek (23) se na sociálních sítích okamžitě kriticky pustil do antivaxerů, že mají na rukou její krev. Co řekl eXtra.cz na jejich bouřlivé reakce?

Hana Horká: Jak zemřela

Folková zpěvačka Hana Horká se těšila, až covid prodělá a bude tak s certifikátem opět chodit do divadla, sauny, na koncerty a podobně. Očkování odmítala.

I když měla těžší průběh nemoci než manžel a syn, vypadalo to, že už je z nejhoršího venku.

„V neděli ráno se převlékala, že půjde na procházku, ale zabolelo ji v zádech, a tak jsme jí je namazali a šla si na chvíli lehnout. Během deseti minut bylo po všem. Našel ji taťka. Zavolali jsme sanitku, ale už jí nemohli pomoci,“ řekl eXtra.cz již dříve její syn Jan Rek (23), který je sám také hudebník.

Dneska zemřela zpěvačka Hana Horká z Asonance. Dva dny poté, co se dle svých slov vyléčila z covidu, kterým se coby...

Zveřejnil(a) Miroslav Hlavička dne Neděle 16. ledna 2022

Covidu šla naproti

Nemoc podle svých slov přinesl domů on sám, ale prvních pár dní o tom netušil.

„Pochopil jsem to asi až čtvrtý den, když mi začalo být hůř a ztratil jsem čich a chuť,“ vysvětluje syn. Nemoc pak chytil i jeho otec.

Šla tomu naproti. Že by záměrně olizovala naše lžičky, to ne, ale šla do toho s námi. Celou dobu byla doma. Mě pak napadlo, že by mohla přesídlit do masérského salonu, který měla v sousedství, ale asi už to nemělo smysl, aby šla pryč, když to strávila celé s námi,“ říká Rek.

„Dlouho pak jako poslední z nás vydržela na první pohled zdravá,“ dodává. Zatímco otec a syn měli potíže zhruba tři dny, Hana Horká později trpěla asi dvojnásobně delší dobu. Zemřela ale paradoxně až v době, kdy jí na první dojem už nic nebylo.

Obviňování od antivaxerů

Na základě informací, že se umělkyně nakazila právě od svého syna, ho někteří lidé v diskusích nesmyslně obviňují z toho, že kope kolem sebe, a přitom sám podle nich „zabil svou matku“.

„Na to nemá cenu vůbec reagovat, tyhle nesmysly filtruju. Antivaxerům bych asi jen vzkázal: Proberte se. Je mi vás vlastně líto. Nikomu z vás nepřeju to, co zažívám já,“ dodal pro eXtra.cz Jan Rek.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy