Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Antisemitský vzkaz ve švýcarském hotelu pobouřil celý svět. Je rasismus v Evropě stále realitou?

Událost pobouřila celý svět.
Švýcarský hotel pobouřil svět poté, co umístil v hotelu vzkaz pro "židovské hosty." Ve vzkazu manažerka hotelu varovala, že pokud se neosprchují před a po návštěvě bazénu, tak jim bude vstup zakázán. Dále také hotel nařizoval, kdy mají používat ledničku na recepci.

„Našim židovským hostům: Ženy, muži i děti, prosím, osprchujte se, než navštívíte plavecký bazén. Učiňte tak i po návštěvě bazénu,“ stálo na značce v hotelu Aparathus Paradies v Arose, alpské vesnici ve východním Švýcarsku. Informoval o tom portál telegraph.co.uk

„Pokud porušíte pravidla, budeme Vás muset z bazénu vyhodit.“

Druhá značka, také adresovaná „našim židovským hostům“, upozorňovala na časy, ve kterých hosté mohou využívat ledničku. „Pevně doufáme ve vaše pochopení, že náš tým nestojí o neustálé vyrušování,“ stálo na značce.

Fotografie značek se velice rychle rozšířily po sociálních médiích a rozpoutaly nekonečnou kritiku hotelu. Izraelský ministr zahraničí dokonce do hotelu poslal oficiální stížnost.

Zaměstnanci hotelu honem běželi značky sundat a zabránit tak skandálu. Manažerka hotelu Ruth Tomann, která psala ony značky, vypověděla, že udělala chybu. „Bylo naivní to, co jsem tam napsala,“ řekla.

Vedení hotelů trvalo na tom, že značky nebyly myšleny jako urážka. „Neměli jsme žádný antisemitistický úmysl a značky už byly odstraněny,“ stálo ve vyjádření hotelu. „Se židovskými hosty u nás v hotelu žádný problém nemáme,“ tvrdilo pak vedení hotelu.

Ruth Tomann uvedla, že značky vyrobila kvůli dvěma židovským dívkám, které se neosprchovaly před návštěvou bazénu. Řekla také, že židovské rodiny mohou využívat ledničku na uskladnění jídla, ale časové údaje byly vyvěšeny proto, že zaměstnanci hotelu mohou být také ve svém zázemí a nemusí být vždy k dispozici, aby jídlo do ledničky uskladnili.

Izrael vytvořil formální stížnost na švýcarské ministerstvo zahraničí. Tzipi Hotovely (zástupkyně izraelského ministra zahraničí) označila incident za „Nejhorší a nejhnusnější antisemitistický čin svého druhu,“ rozčilovala se zástupkyně. „Bohužel je antisemitismus v Evropě pořád realitou,“ zakončila Hotovely.

Tiskový mluvčí švýcarského ministerstva ve svém prohlášení, že Švýcarsko odmítá jakoukoliv formu rasismu, antisemitismu či diskriminace. Skupiny bojující za práva Židů chtějí, aby švýcarský hotel zavřeli a vedení hotelu bylo potrestáno.

Co si o tom myslíte vy? Viděli jste na dovolené něco podobného? Napište nám na adresu redakce@extra.cz.

Mohlo by vás zajímat

Další články