Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Anorexie není jen ženská záležitost: Tento mladík kvůli ní byl 20 minut v klinické smrti

Matthew se svou maminkou Brendou dva měsíce poté, co prožil klinickou smrt.

Po štíhlé postavě zjevně netouží jen ženy. Matthew Booth z Bury v Manchesteru začal dobrovolně hladovět už ve svých čtrnácti letech. Nakonec přestal jíst i pít úplně a v osmnácti byl odvezen do nemocnice se zástavou srdce. Lékaři o jeho život bojovali dlouhých 20 minut – naštěstí úspěšně.

Dnes je Matthewovi dvacet, dostal se opět do formy a dokonce se chce stát osobním trenérem. „Počátek mých problémů se datuje do doby, kdy mě ve škole neúnavně pronásledovali členové místního dětského gangu. Nelíbilo se jim, jak vypadám. Začal jsem nejen posilovat, ale i vynechávat některá jídla, protože jsem si myslel, že mi to pomůže,“ vzpomíná Matthew.

V tomto ohledu se bohužel krutě zmýlil. Ze školy byl kvůli neustávajícímu šikanování nucen odejít a na hubnutí se v mezičase stal závislým. Když jeho váha klesla na pouhých 45 kg, znepokojená matka ho přinutila jít k lékaři. Následně byl Matthew dva měsíce hospitalizován s akutní anorexií.

Terapie ale nezabrala. Téměř okamžitě po svém návratu domů se Matthew opět vrátil ke svým starým stravovacím návykům. „Když jsem viděl, že zase hubnu, byl jsem zoufalý. Nechtěl jsem se už vrátit do nemocnice. Tak jsem těsně před každým kontrolním vážením vypil dva litry vody. Máma pracovala na plný úvazek, takže bylo snadné jí lhát a tvrdit, že jsem během dne jedl,“ říká mladík.

Aby toho nebylo málo, Matthew začal brát až 40 léků s projímavými účinky denně. V roce 2010 strávil celé Vánoce na rotopedu, protože pomyšlení, že by měl přibrat byť jen jediné kilo, ho ničilo. V únoru 2011 byl převezen do nemocnice a o dva dny později upadl na 20 minut do klinické smrti.

„Lékaři mi řekli, že tentokrát mě ještě dokázali přivést zpět, ale pokud nezačnu jíst, umřu znovu. Cítil jsem se opravdu provinile, hlavně kvůli mámě,“ konstatoval Matthew. Teprve tento traumatizující zážitek mu však pomohl změnit jeho smýšlení a postoj k životu. V současnosti žije v Lowestoftu s o dva roky mladší přítelkyni a zdá se, že anorexie se definitivně zbavil.

Mohlo by vás zajímat

Další články