Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Anorektička se bojí, že přijímá kalorie i ze vzduchu. Hrozí jí selhání orgánů

Sophii hrozí, že brzy zemře.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Anorektička Sophie Hartwell (23) je posedlá extrémně štíhlou postavou. Má odpor k jídlu a trpí fobií z kalorií. Nepohybuje se tak ani tam, kde se vaří. Její stav je tak vážný, že už je na pokraji života a smrti. Hrozí jí selhání orgánů.

Sophie si myslí, že všechny kalorie může vdechnout nebo jí ulpívají i na její kůži, a tak se pořád sprchuje, aby náhodou nepřibrala. Její organismus je zdevastovaný a váží 25 kilogramů. Zhruba asi jako sedmileté dítě.

„Sophie si myslí, že by mohla kalorie vdechnout, když doma vařím nebo peču. Takže do kuchyně raději ani nechodí,“ řekla její matka. Dívka se už zkoušela několikrát léčit, ale nikdy jí nikdo nebyl schopen pomoct.

I přes to, že ji lékaři upozorňují na to, že musí začít jíst, nebo brzy zemře, Sophie jejich rad nedbá. Jedinou její záchranou je tak léčba na americké specializované klinice. Jenže je to velmi drahé, léčba Sophie přijde na 3,5 milionu korun. A na to její rodina peníze nemá.

„V Americe mají s těmito případy zkušenosti a vědí, jak by mělo léčení probíhat. S pacienty mají velký úspěch, a tak věřím, že by mohli pomoct i Sophii,“ řekla její matka.

Sophie ani nevychází z domova, má strach, že je všude spousta nástrah v podobě kalorií, které by jí mohly ublížit. „Na ulicích je spousta stánků, kde se připravuje jídlo, všude bych mohla kalorie vdechnout,“ říká Sophie, která prý cítí kalorie všude kolem sebe.

Navíc má oslabenou imunitu a mohla by každou chvíli zkolabovat. Nebezpečné by pro ni bylo i nachlazení. Sama ale chce žít, a tak doufá, že jí někdo pomůže.

Související články

Další články