Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Anorektička jen o vlásek unikla smrti! Vážila 31 kilogramů a selhávaly jí orgány

Dívka přežila jako zázrakem!
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Zemřela jí kamarádka po tragické nehodě a Jodie-Leigh Neil (18) propadla anorexii. Došlo to tak daleko, že jedla jenom jednu lžičku želatiny denně a vážila 31 kilogramů. Nemoc jí zhuntovala tělo a dívka málem zemřela.

Jodie-Leigh Neil (18) prožívala velmi těžké období. Při tragické nehodě jí zemřela její nejlepší kamarádka a dívka to velmi těžce nesla. Před třemi lety propadla zákeřné nemoci – anorexii. Začala hubnout a všichni měli strach o její život.

I přes to všechno měla sílu na to, aby se ve 2 hodiny ráno vzbudila a tři hodiny cvičila. Zdraví měla tak zničené, že ji odvezli do nemocnice na umělou výživu. V tom nejhorším stádiu nemoci vážila jenom 31 kilogramů. Byla schopná přijmout jen 20 kalorií denně, takže si dala každé ráno lžičku želatiny. Lékaři se jí snažili pomoct, od smrti ji dělil jenom vlásek.

„Trpěla jsem nesnesitelnou bolestí a začaly mi selhávat orgány,“ řekla dívka. V tu chvíli si uvědomila, že jí jde opravdu o život. Chtěla se uzdravit a začala spolupracovat s lékaři. Ti jí udělali čtyřměsíční stravovací plán. Denně musela přijmout 3000 kalorií a dokázala přibrat až 2 kila týdně. A to byl velký úspěch.

Nakonec se z anorexie dostala a je ráda, že nezemřela. Teď váží 57 kilogramů a je šťastná. S rodinou a kamarády chodí ráda do restaurací na jídlo a užívá si to! Navíc pomáhá lidem, kteří také propadli anorexii.

Související články

Další články