Už v lednu v roce 2015 na YouTube Anonymous mluvili o vyhlášení války teroristické organizaci Islámský stát, přičemž prohlásili, že budou sledovat jejich aktivity na internetu a shodí jejich účty sociálních sítí spojené s terorismem. Stalo se tak ve velkém rozsahu po 13. listopadu 2015, kdy byly jménem IS provedeny teroristické útoky v Paříži.

Onlinový deník mirror.co.uk zveřejnil tři dokumenty, které mají naučit i obyčejné lidi, jak hacknout účty na Twitteru či stránky Islámského státu.

První dokument nese název Noobguide. Je pro každého, kdo se chce naučit základy hackování a chce se zapojit do kybernetické války.

Druhý dokument se jmenuje Reporter – postup, jak vyhledat účty na sociálních sítích patřících IS.

Třetí dokument je Searcher – návod, jak na vyhledání webových stránek IS.

„Místo toho, abyste nečinně seděli doma, můžete těžit z nástrojů a průvodců, které jsme vám poskytli. Vaše účast bude znamenat mnoho, čím víc nás bude, tím lépe,“ zaznělo v oficiálním stanovisku Anonymous.

Na prohlášení kybernetické války zareagovala i teroristická organizace Islámský stát, proti které je celá akce namířena. „Hackeři Anonymous v novém videu vyhrožují velkou operací proti účtům Islámského státu, idioti.“