Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Anonym ohlásil bombu na ruzyňském letišti! Policie vyklidila prostor, ale nic nenašla!

Zdroj: Twitter
Ve čtvrtek večer ve večerních hodinách byla na Letišti Václava Havla nahlášena bomba. Anonym zavolal policistům a oznámil jim, že v terminálu pro lety do schengenského prostoru je bomba. Na místě zasahovali pyrotechnici a policisté zhruba do 22. hodiny, ale žádnou bombu nenašli.

Dnes ve večerních hodinách musela policie vyklidit terminál 2 na pražském Letišti Václava Havla. Neznámý anonym totiž zavolal na policii a v telefonu oznámil, že v terminálu pro lety do schengenského prostoru je bomba

Celý terminál byl uzavřený a prohledávali ho pyrotechnici a policisté. Celou evakuaci potvrdila TV Nova mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. "Mohu potvrdit, že policisté přijali v podvečer oznámení anonymního volajícího, že v terminálu 2 pražského letiště je bomba," uvedla Rendlová.

"My v takových případech postupujeme podle typových plánů vytvořených pro konkrétní situace, v tomto případě bomba v terminálu letiště. V tuto chvíli probíhá nařízená evakuace terminálu 2, ve kterém bude provedena důkladná prohlídka všech prostor za účasti psovodů se psy vycvičenými na vyhledávání výbušnin," řekla po 20. hodině TV Nova Rendlová.

Celý provoz letiště byl omezen Cestující, kteří přilétají, vystupují z letadel na terminálu 2 a procházejí přes terminál 1, který je normálně určený pro lety mimo schengenský prostor.

V současné době byl provoz na letišti obnoven, jelikož policie při důkladné prohlídce nenalezla žádnou bombu.

Související články

Další články