Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

ANO ztrácí voliče, ale drží první pozici. Následuje ODS a Piráti

ANO ztrácí voliče, ale drží první pozici. Následuje ODS a Piráti
Zdroj: twitter
POLITIKA
Pokud by se v listopadu konaly volby do Poslanecké sněmovny, hnutí ANO by uspělo s 30 procenty. Alespoň to jsou výsledky průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Za ANO následuje ODS a Piráti. Hnutí SPD by se do Sněmovny dostalo hodně s přimhouřenýma očima. Strany TOP 09, STAN nebo Trikolóra by neuspěly.

Podle průzkumu by se v listopadových volbách do Sněmovny dostalo celkem sedm stran. ANO si dlouhodobě drží 30 procent preferencí. Ale oproti poslednímu průzkumu, který se uskutečnil v říjnu, výrazně oslabilo, a to o 3,5 procentního bodu. Druhá ODS by uspěla se 14 procenty a následovali by Piráti se 13,5 procenty.

Do Sněmovny by se dostaly i levicové strany - KSČM by měla 9 procent a ve Sněmovně by se udržela i ČSSD, která se za poslední roky značně propadla

KDU-ČSL a SPD - obě strany v modelu získaly 5,5 procenta hlasů a do Sněmovny by se tak dostaly lidově řečeno s odřenýma ušima. Ostatní strany jako STAN se 4 procenty a TOP 09 se 3,5 procenty by nepřekročily hranici 5 procent. Strana lídra Václava Klause mladšího s názvem Trikolóra by se do Sněmovny rovněž nedostala, průzkum jí určil 3,5 procenta hlasů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy