Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

ANO, vytrollíme europarlament: Recesistické hnutí Sejrošky dostane od státu přes milion korun!

Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií
eurovolby
České recesistické politické hnutí ANO, vytrollíme europarlament, vzniklo těsně přes volbami do evropského parlamentu. Lídrem kandidátky byla youtuberka Lucie Schejbalová, vystupující pod pseudonymem Sejroška. V těchto volbách získalo 37 046 hlasů (1,56%), nezískalo tak žádný mandát, ale překročilo hranici pro státní příspěvek. Hnutí si tak přijde na více než milion korun od státu.

Ačkoliv výsledky voleb do Evropského parlamentu přinesly mnohá překvapení, jedním z těch největších je to, kolika hlasů se dočkalo hnutí ANO, vytrollíme europarlament. Pro stranu, která pojala svou kampaň s humorem, propagovala zavedení měny pitkojt, dotace na okurkový salát a návrat pořadu Rande se Slávkem Bourou a Markétou Mayerovou, hlasovalo přes 37 tisíc lidí.

Pokud strana ve volbách přesáhne jedno procento hlasů, dostane od státu příspěvek na úhradu volebních nákladů. Recesistické hnutí youtuberky Sejrošky získalo 1,56 procenta a příspěvek pro něj tak bude 1 111 380 korun.

Sejroška už v rozhovoru pro Českou televizi jasně ukázala, že strana je opravdu jen recesistická a sama zřejmě nečekala, že jí vynese peníze. "My počítáme s osmi mandáty, jednoho máme navíc, kdyby měl někdo z nás rýmu, aby ho mohl nahradit," řekla z legrace.

Související články

Další články