Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

ANO v tichosti změnilo morální kodex. Babiš si mne ruce! Může vládnout, i když bude stíhaný

Zdroj: Facebook.com
Hnutí ANO v tichosti změnilo svůj morální kodex pro adepty na volené funkce. Že by to snad udělali kvůli předsedovi hnutí Andreji Babišovi, strana popírá. Jenže mu to tak trochu hraje do karet!

Kolem Andreje Babiše to poslední dobou pořádně vře. Nejdříve se řešilo jeho podivné financování Čapího hnízda, nakonec vyšly na povrch nejasnosti ohledně daňových podvodů v souvislosti s prodejem akcií svých firem Profrost, Afeed a Afeed CZ holdingu Agrofert, na který neměl legálně vydělané peníze a obchody uzavíral sám se sebou. Nyní hnutí ANO v tichosti změkčilo morální kodex, který hraje do karet právě Babišovi

"Morální kodex byl v tomto bodě opravdu změněn," potvrdil serveru Aktuálně.cz mluvčí ANO Vladimír Vořechovský. Pasáž se podle něj změnila po podnětu z regionů na základě usnesení výboru hnutí. "Předkladatelé argumentovali tím, že trestní stíhání je často zastaveno bez podání obžaloby a je v něm teprve prověřováno podezření ze spáchání trestného činu, které se vůbec nemusí ukázat jako podložené," řekl Vořechovský.

Pokud by byl ze strany ANO někdo trestně stíhaný, musel ji člen dříve opustit, složit funkci a odevzdat mandát. Jenže tomu je nyní konec! Tento bod hnutí ANO změnilo, a tak rezignaci musí člen strany složit, pouze pokud bude podána obžaloba pro úmyslný trestný čin nebo nedbalostní trestný čin Takže nikdo z hnutí ANO nemusí odcházet, pokud jeho trestní stíhání nebude souviset s výkonem veřejné funkce. Morální kodex byl změněn 23. ledna.

Související články

Další články