Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Ano, jde to! Odborníci udělají e-shop na dálniční známky zadarmo. Co na to Babiš?

výzva
Internetový obchod, ve kterém si řidiči budou moci zakoupit nové elektronické dálniční známky, bude stát po čtyři roky provozu přes 400 milionů korun. Ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík si za zakázkou stojí, veřejnost a další politici ji ale kritizují. Proto se na internetu objevila nová výzva na jeho naprogramování zdarma. Ta se velmi líbí premiérovi Andreji Babišovi (65).

Výzvu k bezplatnému naprogramování e-shopu přidal na sociální síť LinkedIN majitel české pobočky reklamní agentury WMC Grey, digitální agentury Actum a také firmy yachting.com Tomáš Vondráček.

„Rozhodli jsme se, že příští víkend zorganizujeme veřejný hackathon a celý systém e-shopu na dálniční známky zdarma naprogramujeme, spustíme a v pondělí nabídneme státu za účasti médií! Chceme dokázat, jak absurdní je zadat zakázku za 401 milionů, když to pár schopných lidí dokáže udělat za víkend. Bude to drama,“ napsal na svůj profil Vondráček.

Podle podnikatele je nepřípustné, aby stát nesmyslně plýtval penězi svých občanů. „Tato zakázka musí být zlomová, ať už dopadne jakkoliv. Už nikdy se k našim společným penězům nikdo nesmí chovat tak, jak nyní předvádí stát,“ dodal ve svém příspěvku.

Ohlas Andreje Babiše

Výzva Tomáše Vondráčka velmi zaujala i premiéra Andreje Babiše. Ten se k zakázce e-shopu na dálniční známky v pátek vyjádřil velmi negativně a autora výzvy zve už v pondělí na schůzku.

Související články

Další články