Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Anna Slováčková má za sebou rok léčby: Rakovinu bych nejradši vymazala ze života

Zdroj: profimedia.cz, archiv
+ Další 4 fotografie
BILANCE
Uplynul rok od chvíle, kdy Anna Slováčková (25) začala svůj těžký boj s rakovinou prsu, který jí vzal spoustu energie. Je to pro ni důvod k bilancování. Nemoc jí v lecčems pomohla, i tak by ale radši tuhle část života vymazala z paměti.

Anna Slováčková má bolestivé vzpomínky

„Daří se mi dobře, ale nebylo to jednoduché. Přijde mi ale, že je lepší téma rakoviny už upozadit. Je toho kolem mě tolik, že mám strach, že by to mohlo už škodit. Snažím se apelovat na prevenci a samovyšetření, když je toho moc, mohlo by to mít opačný efekt,“ řekla eXtra.cz Anna Slováčková (25), která se sice navenek snažila tvářit statečně, ale ve skutečnosti si prožila soukromé peklo.

„Je pro mě bolestivé se nyní dívat na fotky z celého toho období. Mrzí mě, že tuhle kapitolu nemůžu vymazat ze svého života,“ vyznala se Anička.

Už nechce být jen ta s rakovinou

Ta si prošla chemoterapií i operací, na čas přišla o vlasy, které už jí dorůstají. Celou dobu ale pracovala a svěřovala se se svými pocity veřejnosti. Chtěla tak ostatním pomoci, aby poznali, jak je nemoc možné prožívat.

„Nejdřív bylo rovnítko mezi Aničkou Slováčkovou a slavnými rodiči. Pak mezi mnou a tlustou dcerou a nakonec Anička Slováčková a rakovina. Pokud to někomu pomohlo, nebráním se tomu. Teď už bych ale byla ráda hlavně Anička Slováčková bez přívlastku. Budu se věnovat hlavně hudbě, koncertům, téma rakovina půjde trochu stranou,“ doufá zpěvačka a herečka.

Nemoc jí otevřela oči

V nemoci, s kterou se pere, nevidí úplně jen negativa.

„Nemoc mi pomohla v tom, že jsem se na život začala dívat úplně jinak. Do té doby jsem se jen hnala za prací, měla jsem před sebou jen vidinu toho, že chci něčeho dosáhnout, být v něčem úspěšná. Práce pro mě byla na prvním místě. To nemusí být vždy špatné, ale já do toho šla hrozně na sílu. Až nemoc mi otevřela oči,“ prozradila nám už nedávno s tím, že by si ale takovou zkušenost ráda odpustila. Kvůli nemoci ale ví, že občas musí říkat ne.

Související články

Další články