Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Anna Polívková v dechberoucí reklamě věří, že spasí svět

+ Další fotografie
Anna Polívková se stala tváří veřejně prospěšné kampaně za lepší pracovní podmínky výrobců bot. V drsně pojaté reklamě, ukazující surovou realitu takovou, jaká je, nabádá Anna k tomu, abychom si všímali také příběhu bot, které kupujeme.

Reklama Obuj se do toho je českou verzí celosvětově úspěšné kampaně Change Your Shoes. „V roce 2013 bylo na celém světě vyrobeno více než 22 miliard párů bot. Celkem 87 procent světové produkce pochází z Asie, zdaleka největší producentskou zemí je Čína, kde se v roce 2014 vyrobilo přibližně 14,6 miliardy párů bot, následuje Indie, Brazílie, Vietnam a Indonésie,“ píše se mimo jiné na jejich stránkách.

Dělníci pracují za minimální peníze v šílených, často až nelidských podmínkách. Výjimkou není ani dětská práce.

„Měli bychom doručit informaci 19 milionům lidí v celé Evropě. Doufáme, že nám v tomto nelehkém úkolu video s Aničkou Polívkovou pomůže. Zatím na něj máme jen dobré reakce, internetem se šíří samo,“ říká jeden ze zakladatelů studia Družina a režisér spotu Jan Látal.

Kdo by chtěl iniciativu podpořit, může si stáhnout aplikace Change Your Shoes. V ní bude sbírat kroky k virtuálnímu společnému pochodu do Bruselu. Tam se posléze uskuteční veřejná reálná akce apelující na velké obuvnické firmy.

Související články

Další články