Když Anna K poprvé před osmi lety dostala rakovinu, okamžitě začala jednat. Stala se tváří své kampaně, kterou se svou kamarádkou vymyslela. Byla to kampaň na prevenci s názvem Chceš žít jako já. Tato kampaň měla obrovský ohlas a úspěch a zpěvačka se snažila zachraňovat touto cestou co nejvíce životů.

„Povzbuzovalo mě, že jsem mohla pracovat i během léčby a upozornit tak na důležitost prevence. Chtěla bych, aby můj příběh oslovil všechny ženy!“

V současné době bude muset bojovat znova. Karcinom jí objevili při preventivní prohlídce. „Díky tomu, že jsem na ni šla, je má šance na uzdravení velká. A já se tedy hodlám rozhodně uzdravit. To mi můžete věřit!“ Informaci o nemoci potvrdila zpěvačka serveru Blesk.cz.

Anna K rozhodně nic nevzdává a je odhodlaná se rakovině opět postavit. Nechala se slyšet, že je na světě nejspíše proto, aby neustále překonávala překážky. Díky pravidelné kontrole se nemoc u zpěvačky objevila včas. Což je velmi dobrá zpráva.

„Jinak vzhledem k agresivitě mého nálezu by mé vyhlídky asi nebyly bůhvíjaké,“ řekla Blesku zpěvačka.

„Chci všem okolo, mým kamarádům, rodině, věrným fanouškům a hlavně ostatním ženám ukázat, že Anna K je velká bojovnice a chci být vzorem pro mnohé lidi s podobným onemocněním. Nikdy se nevzdávat, to se jednoznačně vyplácí," tvrdí odhodlaně zpěvačka. Budeme držet palce!