Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Anna K rozdávala plyšové medvídky: Chtěla udělat radost babičkám a dědečkům

Anna K. s hlavním symbolem kampaně.
Zdroj:
+ Další 4 fotografie
Zpěvačka Anna K. (52) strávila v rámci kampaně proti osamělosti seniorů celé odpoledne v pečovatelském domě v Dobřichovicích. Kampaň řetězce Penny Market má ve spolupráci s Nadací Krása za úkol zmírnit samotu starých lidí. Do kampaně se zapojili i takové hvězdy jako Taťána Gregor Brzobohatá (29)nebo kytarista Jiří Janouch.

Zpěvačka Anna K. zpříjemnila obyvatelům domova důchodců v Dobřichovicích celé odpoledne. Podpořila tak myšlenku zmírnění osamělosti seniorů, kterou má na svědomí řetězec Penny Market ve spolupráci s Nadací Krása pomoci. Anna K. tím chtěla poukázat na to, jak důležité je myslet na své blízké a na ty, kteří třeba už vůbec nikoho nemají. V rámci podpory zazpívala za doprovodu kytaristy Jiřího Janoucha. Akci moderovala modelka Taťána Gregor Brzobohatá.

„Milovala jsem všechny svoje babičky a dědy. Měla jsem jich víc, děda se dvakrát oženil. Jedna babička bydlela v Železné Rudě s dědou, který byl náčelník horské služby, a moc ráda jsem k nim jezdila, babička Marie fantasticky vařila. Druhá babička, maminka mojí maminky, žila ve Špindlerově mlýně. Tam jsem se já narodila a vyrůstala až do první třídy. Byla s ní velká legrace, obklopovala se mladými lidmi, hodně cestovala, uměla pět jazyků a španělsky se naučila ještě ve svých osmdesáti letech. Byla nesmírně vzdělaná, hodně přísná, ale spravedlivá. Po této babičce mám také jméno Lucianna. Jako malá jsem tím trochu trpěla, chtěla jsem se jmenovat obyčejně jako většina děti, později ze jména vznikl můj pseudonym a kamarádi mi říkají buď Andulo, Aničko nebo Lucko,“ vzpomínala v domově Anna K.

Obyvatelé zařízení čekala na konci příjemně stráveného odpoledne i vánoční nadílka. Taťána Gregor Brzobohatá a Anna K. rozdali všem přítomným plyšové medvídky, které jsou symbolem kampaně. Zpěvačka všem věnovala své poslední album Světlo.

„Pozvání jsem přijala velmi ráda. Líbí se mi téma Nadace Krása pomoci. Chtěla jsem udělat radost seniorům v domově, ale samozřejmě i lidem, kteří se o ně tak skvěle starají, aby se necítili osamělí. Sama bych za takovou skvělou péči byla moc ráda, až jednou přijde ten čas," poděkovala Anna K. na konci příjemně stráveného dne.

V Penny Marketu můžete získat až do 31. 12. celou medvědí rodinku, již pak můžete obdarovat své blízké nebo nadací vybrané osamělé seniory.

Související články

Další články