Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Anna Julie Slováčková o koronaviru: Rebelie proti rouškám mi nepřijde na místě

Anna Julie Slováčková o koronaviru: Rebelie proti rouškám mi nepřijde na místě
Zdroj: archiv Anna Slováčková
+ Další 4 fotografie
názor
Anna Julie Slováčková se nikdy nebála diskutovat o vážných tématech. O svém boji s rakovinou mluví otevřeně a stejně tak se vyjádřila i ke koronaviru. Jaký má názor na celou situaci, prozradila redakci eXtra.cz.

Koronavirus zasáhl Českou republiku v mnoha směrech. Počet nakažených každý den stoupá v řádech tisíců a pomalu se tak zavádějí další opatření. Pandemie se dotkla především podnikatelů a umělců. Své o tom může říct i zpěvačka Anna Julie Slováčková (25), které krize trochu znemožňuje vykonávat svou práci. "Už mě to taky všechno štve a rozčiluje. Jsem bohužel jeden z lidí, kterým to zasahuje do práce a nevím co dál, zvlášť v době, kdy chci vydávat muziku. Je to čára přes rozpočet," svěřila se pro eXtra.cz Slováčková.

Roušky jsou minimum

Povinná opatření ale zpěvačka rozhodně nezavrhuje. Naopak věří, že mají smysl, a to zejména ochrana dýchacích cest. "Rebelie proti nošení roušek mi nepřijdou vůbec na místě. Je to absolutní minimum, které můžeme jeden pro druhého udělat. Lidé by se měli zamyslet, že to nedělají ani tak pro sebe jako spíš pro okolí. Nevíte, s kým přijdete do kontaktu. Nevíte, co má ten člověk za nemoci. Nebo to můžete nedej bože přenést na svého staršího rodinného příslušníka," objasnila Slováčková, která se léčí s rakovinou prsu. Patří tak mezi ohroženou skupinu lidí.

"Nemůžu říct, že je to jako normální chřipka, i kdybych si to myslela, protože jsem to neprodělala. Nevím, co ta nemoc obnáší. Když se ale člověk necítí dobře, tak ať už má koronavirus, chřipku, virózu nebo nějakou infekci, měl by zůstat doma," pokračovala s tím, že je podle ní pandemie medializována strašným způsobem. "V lidech to vyvolává hroznou paniku a strach. Myslím si, že to právě prohlubuje psychické nemoci, které jsou mnohdy i horší než samotný koronavirus," ukončila Slováčková.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy