Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Anna Fixová o novém seriálu Vysoká hra: Natáčení nebylo jednoduché

Zdroj: Česká televize
+ Dalších 8 fotografií
NOVÝ SERIÁL
Herečka Anna Fixová (35) se divákům vryla do paměti především jako Monika Farská z nekonečného seriálu Ulice. Za pár dní ji uvidíme v úplně jiné roli – jako neohroženou novinářku v thrillerové minisérii Vysoká hra od režiséra Sametových vrahů Jiřího Svobody. Jejími hereckými partnery budou Richard Krajčo a Ondřej Vetchý. Vypadá to, že se máme na co těšit!

Anna Fixová vystupuje ze škatulky seriálové herečky téměř každý den. Aktuálně hraje ve 13 divadelních hrách. Za zmínku rozhodně stojí její role v intimní romantické tragikomedii Dobrý proti severáku v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, kde po boku loňského vítěze ceny Thálie Daniela Bambase (známého rovněž z „nekonečných“ seriálů Velmi křehké vztahy a Ordinace v růžové zahradě) surfuje na vlnách slov napsaných do e-mailu. Jejich výkon ve vás rozpoutá pořádnou emoční bouři. Doporučujeme!

Pokud máte rádi divadlo, nemělo by vám ujít ani muzikálové zpracování Balady pro banditu, kde Anna Fixová ztvárňuje divokou Eržiku. Nikolu Šuhaje hraje další známý herecký matador z Ordinace v růžové zahradě Pavel Batěk. Představení příbramského divadla obráží celou republiku.

Vysoká hra už 26. ledna v České televizi

Už 26. ledna odstartuje v hlavním vysílacím čase České televize dvoudílná minisérie Vysoká hra. Veřejnoprávní televize nasadila už loni na podzim vysokou laťku sérií Jak si nepodělat život. Následoval divácky oceňovaný Stockholmský syndrom a další vypálenou světlicí má být právě Vysoká hra.

Anna Fixová v seriálu hraje sebevědomou a ambiciózní novinářku, která po boku elitního policisty z protikorupčního útvaru Tomáše Krásy (Richard Krajčo) vyšetřuje zapeklité kriminální kauzy. O napětí nebude nouze.

Gentleman Krajčo i přirovnání ke Slonkové

Stres zažívala herečka i přímo na place: „Natáčení pro mě bylo zajímavé v tom, že pan režisér Svoboda neustále přicházel se změněným scénářem. Povědomí o postavě, kterou si vymodelujete v hlavě dopředu, tak v přímém přenosu neustále padalo. Moje postava se totiž zničehonic chovala úplně jinak. Bylo to náročné, ale inspirativní. Najednou jsem byla nucena nepřemýšlet o postavě jako celku, ale spíš situačně,“ vysvětluje Anna Fixová.

S kolegou Richardem Krajčem se jí spolupracovalo výborně. „Překvapilo mě, že je hrozně fajn. Náš vztah byl profesionální, ale měla jsem zároveň pocit, že o mě pečuje, protože jsem točila něco takového poprvé. Tím, že jsem zvyklá dělat jenom divadlo a nekonečné jednoduché seriály, byla tohle pro mě velká zkušenost,“ dodává Anna Fixová.

Při natáčení se setkala i s Markem Wollnerem z pořadu České televize Reportéři ČT, který hraje v seriálu sám sebe. „Bylo to moc milé setkání a zajímavé povídání mezi čekáním na záběry,“ vzpomíná Fixová, která svoji postavu přirovnává například k Sabině Slonkové a všem investigativním novinářkám, které se nebojí, jsou chytré a „mají koule“.

Láska napsal Krásu

Jako inspirace k thrillerové minisérii Vysoká hra posloužily zkušenosti reálného policisty Václava Lásky, který byl součástí elitního vyšetřovacího útvaru a na základě své praxe napsal román. Vtipné je, že hlavního hrdinu pojmenoval Tomáš Krása. Děj se točí okolo několika konkrétních kriminálních kauz, které nejsou dodnes právně dořešeny a jejich pozadí je mnoha divákům neznámé.

Související články

Další články