Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Anketa: Co chcete, aby se určitě otevřelo? Chybí mi normální život, chci teplý oběd, líčí lidé

Zdroj: Profimedia.cz, Archiv
anketa
Od pondělí už nebude platit nouzový stav. Většina zavřených podniků, obchodů a služeb se otevře a nás zajímalo, co by podle vás mělo jít jako první a co nejdříve. Názory byly různorodé, ale často se na něčem sešly.

Vidina normálního života je pro většinu lidí v současné situaci velkou motivací. Navíc, když se poslanci ve Sněmovně nedohodli na prodloužení nouzového stavu, je vše ještě blíž. Pokud se lidé budou chovat zodpovědně, je klidně možné, že se bez větších problémů Česko začne vracet do starých kolejí. Zeptali jsme se vás, co byste chtěli mít od pondělí určitě otevřené.

„Se těšíme, až si zajdeme někam sednout na dobrou večeři a večer zakončíme hezkým filmem v kině. Na vířivku a saunu, prostě mi chybí normální život,“ postěžovala si komentující. „Hospody a restaurace, ať si může člověk dát teplý kafe nebo čajík, když courá po městě, a hlavně pokecat a jít mezi lidi. Už mě ta sociální izolace nebaví, už se bojíme sami sebe,“ podotkla jiná uživatelka. „Restaurace a hospody. Na pivo se vám můžu vysrat, ale na teplej oběd zajet… Od začátku té šaškárny žeru k obědu pečivo a věřte, že už ho nechci ani vidět,“ svěřil se Filip.

„To je vlastně jedno, ale zase se cítit jako člověk, kterému se vrátí aspoň trocha té normálnosti. Pro který každý člověk přijde na tento svět. Už mám pocit, že dítě, které se narodí, tak v rodném listě bude mít napsané příkazy, zákazy a různá omezení. Ano, všichni víme, že covid s nouzovým stavem nezmizí, ale ani nouzový stav nic nezmění. Akorát někomu dává nad lidmi velkou moc, o tom je ten nouzový stav. Mít nad někým kontrolu,“ přidal se do debaty muž s hlubší myšlenkou.

Úřady a školy přednostně, přejí si lidé

„Já bych si nejvíce přál, aby se otevřely úřady s běžnou otevírací dobou. I po telefonu je to někdy hodně těžké,“ napsal Ivan. „Sportoviště a školy, ostatní mě tak moc nezajímá,“ shodují se komentující. „Školy, bazény, sportoviště,“ přidali se další. „V první řadě školy, aby se tam mohly vrátit děti,“ stálo v jiném komentáři. „Školy a hlavně, ať jsou lidi k sobě ohleduplní. Trochu se obávám, že to bude zase na chvíli,“ strachuje se paní Lenka.

Související články

Další články