Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Anita Ekberg ze Sladkého života by oslavila 89 let: Patřila mezi nejpřitažlivější herečky své doby

Anita Ekberg ze Sladkého života by oslavila 89 let: Patřila mezi nejpřitažlivější herečky své doby
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
výročí
Nádherná švédská herečka a modelka Anita Ekberg, kterou proslavil Felliniho Sladký život, by dnes oslavila 89. narozeniny. Miss Švédsko prožila velkou část svého života v Itálii, za což byla kritizována.

Anita Ekberg, která se narodila 29. září 1931 ve švédském Malmö, patřila mezi hvězdy stříbrného plátna. Její nejslavnější rolí byla Silvie ve filmu Sladký život, který režíroval italský režisér Federico Fellini.

Nejznámější je pak koupání ve fontáně di Trevi, noční scéna, ve které hraje společně se známým svůdníkem Marcellem Mastroiannim. Ačkoliv snímek v 60. letech vyvolal skandál a neobešel se bez kritiky a pískotu pohoršených diváků, spolupráce s Fellinim vynesla Anitu do hereckých výšin.

Zůstala bezdětná

V roce 1995 ji časopis Empire zařadil mezi 100 nepřitažlivějších hvězd filmové historie. Půvabná hvězda byla dvakrát vdaná, ale ani z jednoho manželství nevzešel potomek.

Anita zemřela ve věku 83 let na italské klinice San Raffaele v Rocca di Papa. O hereččině smrti informovala její právnička Patrizia Ubaldi, která v prohlášení uvedla, že Anita byla po Vánocích hospitalizována a její zdravotní stav nebyl dobrý.

Ačkoliv herečka byla původem ze Švédska, nenatočila žádný švédský film. To jí novináři stále předhazovali a vyčítali jí, že opustila svou rodnou vlast a většinu života žila v Itálii.

Související články

Další články