Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Animovaný pád Berlínské zdi: Pohádka Fany a pes ukazuje konec komunismu očima dítěte

Zdroj: MAUR film
+ Další 4 fotografie
novinka
Německo, Lucembursko, Belgie a v neposlední řadě Česko jsou státy, které spojily své síly při vytváření animovaného snímku Fany a pes. Ten zachycuje konec komunismu očima dvanáctileté Fany, která se podle zatím dostupných recenzí dokáže hluboce dotknout nejen mladistvých diváků.

V příběhu snímku Fany a pes se dvanáctiletá dívka Fany s láskou stará o Sputnika, psa její nejlepší kamarádky Sophie, která odjela s maminkou na letní prázdniny do Maďarska. Na začátku školního roku se však Sophie do třídy nevrátila. Jako mnoho jiných uprchla s maminkou na Západ. Fany se odvážně vydává kamarádku hledat, chce jí vrátit psa Sputnika. Stane se tak svědkem pohnutých událostí, které změní budoucnost celé země.

Mladí lidé a především děti, které o komunismu slyšely jen v hodinách dějepisu, se podle spokojených diváků v tomto snímku dozví velmi přijatelným způsobem o tom, co je to totalitní společnost a například i to, jaká je cena za svobodu. Příběh Fany, která se potýká s nástrahami tehdejší doby, je vyprávěn upřímně a bez jakýchkoliv příkras. Neslouží tedy pouze k pobavení, ale i k poučení.

Film potěší i diváky, kteří si tuto dobu pamatují a na vlastní kůži okusili život v komunistickém režimu i po jeho pádu. Obzvláště pak konec pohádky může v mnohých probudit nostalgické pocity. Česká zásluha na tomto filmu je nepochybně obrovská a i proto snímek tuzemské diváky potěší.

Mohlo by vás zajímat

Další články