Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Anife Vyskočilová to natřela rasistickým Čechům: Jak se zastala herce z Ulice?

+ Dalších 45 fotografií
VZTEK
Do hádky okolo rasistického útoku na novou postavu seriálu Ulice Victora v podání Newyorčana Jareda Baileyho se pustila i bývalá manželka herce Ivana Vyskočila (72). Anife Vyskočilová (45) se do Čechů, kterým vadí kdokoli cizokrajně vyhlížející, pustila opravdu bez servítek.

Reagovala na vyjádření Madaleny Joao, zpěvačky ze SuperStar s česko-angolskými kořeny, která se herce a hudebníka s přezdívkou Piqi Miqi zastala, za což sklidila spoustu kritiky.

„Madalena Joao nenapsala nic špatného! Žiju v Čechách dlouho a též hodně dlouho cestuji jak na jih, tak i na sever a přes oceán. Jsme malý státeček a je tu nenávisti a závisti a rasismu jak za deset států. Česká povaha je taková, že kdykoli nějaký cizinec napíše svůj názor a řekne, jak to cítí, protože není zvyklý na takové praktiky, tak Čech místo toho, aby se zamyslel, vždy odvětí: Tak se vrať, odkud jsi přišel! Je to ubohý!“ zlobí se Anife Vyskočilová.

„Českou mentalitu znám. Můžu srovnávat díky své zkušenosti ve světě jak pracovní, tak i osobní. Ano, jsme rasisté a kritici v Čechách a místo toho, abychom si zametli před svým prahem, tak raději urážíme, kritizujeme… Když dělám v zahraničí, vždy o Čechách mluvím v superlativech, ale přesto občas musím lhát, protože se stydím říct pravdu, že jsme my Češi rasisté,“ dodala původem Bulharka.

A co si o tom myslíte vy? Je to všechno kolem Jareda Baileyho jen zbytečný humbuk, nebo mají někteří Češi s rasismem a xenofobií skutečně problémy?

Mohlo by vás zajímat

Další články