Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Anife Vyskočilová k Ferimu pro eXtra.cz: Přes postel se dostala vysoko leckterá

Rozhovor s Anife.
Zdroj: Se souhlasem A. Vyskočilové/Profimedia
+ Další fotografie
Rozhovor

Exposlanec TOP 09 Dominik Feri (24) aktuálně čelí obviněním, že sexuálně zneužil několik dívek, jejichž svědectví přinesly Deník N a portál Alarm. V rozhovoru pro redakci eXtra.cz se k tomuto tématu vyjádřila i podnikatelka a herečka Anife Vyskočilová (47), která promluvila nejen o této "problematice", která je prý v jejím oboru na denním pořádku. "Je plno našich celebrit, které se dostaly díky své pipince hodně vysoko," uvedla úsměvně.

Exposlanec Dominik Feri čelí několika obviněním ze sexuálního zneužití. Svědectví přinesl Deník N a portál A2larm. Jednu z dívek měl zneužít během večírku, který pořádala Petra u sebe doma. Podle svých slov byla opilá a Feri ji měl zatáhnout do pokoje, který následně zabarikádoval nočním stolkem. Další dívku měl znásilnit ve sprše. "Tlačil na mě. Nemohla jsem odejít, protože mi zatarasil cestu. Pořád mi opakoval, že to bude jenom trochu, že to bude jen chvíli, a moje odmítání ho vůbec nezajímalo," uvedla Markéta. Dominik Feri obvinění ze sexuálního zneužití žen zásadně odmítá, nicméně se omluvil za nevhodné chování.

Anife Vyskočilová má jasno

V rozhovoru pro redakci eXtra.cz se k tomuto tématu vyjádřila herečka a podnikatelka Anife Vyskočilová, která se s podobnými kauzami dle svých slov setkala několikrát.

"Tyhle holky se s ním asi chtěly kamarádit, chtěly být v jeho prostředí, asi to potřebovaly. Kdyby to bylo zneužití a bylo by tak šokující, šly by na policii hned. Proč se to řeší až před volbami? Politiku sleduji již 26 let, když to tedy řeknu politicky: Dominik Feri je mladý politik, který si myslím, že by měl do oboru ještě dozrát. Do politiky by měli chodit vyzrálí muži, ve věku kolem čtyřicítky. Feri je kůň TOP 09, a když ho politicky znemožní, TOP 09 nevyhraje volby," myslí si Anife, které tahle aféra připomněla i kauzu "MeToo," jež bojuje právě proti sexuálnímu zneužívání a obtěžování a velmi se rozjela po několika obviněních producenta Harveyho Weinsteina.

Existuje znásilnění nebo výměnný obchod

"Tahle aféra je jako "MeToo". Ta žena přijde k tomu režisérovi, nechá se osahávat, myslí si, že se s ním vyspí, dostane roli, stane se oscarovou herečkou a za deset let zjistí, že ji ten režisér zneužil, tak to jsi pěkná ku*va s prominutím. Me Too za mě neexistuje. Existuje buď znásilnění, které by se mělo ihned nahlásit, nebo je to zkrátka výměnný obchod," svěřuje svůj názor.

Také prozradila, že to je v jejím oboru velmi běžná věc, ale ona sama má svou hrdost a zásady, které nikdy nesnížila. "Nikdy v životě jsem neměla a nebyla ten typ ženy, která by nad takovým "výměnným obchodem" a´la: kuř holka a dostanu tě k filmu, polykej a dostanu tě k barevnýmu, uvažovala. Jakmile jsem vycítila, že bych měla pro roli udělat takzvaně něco více, vždy jsem je poslala do háje. Vždy jsem řekla, že to nemám zapotřebí: buď chceš mou práci, nebo si běž užít do nějakého nevěstince," uvádí Anife, která si je vědomá, že tyhle nabídky jsou všem přístupné téměř denně.

Je plno našich celebrit, které se díky své frndičce dostaly vysoko

"Ty nabídky jsou všude, chodí vám každý den. Ke mně do kavárny někdo přijde, kupuje si dortíky, začne se bavit a během konverzace se začne najednou chlubit, že má vilu u pláže. Druhý přijede v drahém autě a ukazuje: ano, to jsem já. Těch nabídek je plno, pak už je to jen na člověku, jak se zachová." Přesto zná i několik slavných českých osobností, které se právě díky kývnutí na nabídku dostaly tam, kde jsou nyní. "Je plno našich celebrit, které se dostaly díky své pipince hodně vysoko. I přestože nic neumějí. Holka to tak ale chtěla, tak jí to přejme," uvedla s úsměvem.

"To, co na Dominika oni teď před volbami přichystali, je k zamyšlení. Má mou poklonu, že odstoupil a položil svůj poslanecký mandát, aby očistil své jméno. Kdyby byly ty holčiny opravdu zneužité, měly přijít tehdy a říct to, a nevytahovat to až nyní.

Politicky je to dané na Feriho, proč to uveřejňují až teď, je ale otázkou. Dnes to může být Feri, zítra to může být někdo další a přístě to může být kdokoli jiný. Je také zvláštní, že ho mrzí, že někdy nebyl gentleman. Ta vrátka těchto obvinění tam sám lehce otevírá, že to bylo skutečně možné. Za to se omluvil, že byl možná někdy hulvát, ale který chlap není někdy hulvát, když se trošku napije a žena udělá pózu. To jsou pak i ti nejslušnější muži hulváti. Ale všeobecně nevěřím, že by ty dívky znásilnil, to je velmi silné slovo, další šetření je ale nyní už na policii," dodala.


Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy