Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Anička Slováčková promluvila: Rakovina prsu jí otevřela oči, udělala z ní lepšího člověka

Anička Slováčková promluvila: Rakovina prsu jí otevřela oči, udělala z ní lepšího člověka
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
NEMOC
Zpěvačka Anna Julie Slováčková (25) si poslední rok prošla soukromým peklem kvůli léčbě rakoviny prsu. I na této příšerné situaci ale dokáže najít něco pozitivního. „Změnilo mě to,“ přiznala eXtra.cz

Anna Slováčková je po nemoci úplně jiná

„Nemoc mi pomohla v tom, že jsem se na život začala dívat úplně jinak. Do té doby jsem se jen hnala za prací, měla jsem před sebou jen vidinu toho, že chci něčeho dosáhnout, být v něčem úspěšná. Práce pro mě byla na prvním místě. To nemusí být vždy špatné, ale já do toho šla hrozně na sílu. Až nemoc mi otevřela oči,“ řekla upřímně webu eXtra.cz Anička Slováčková (25).

„I když jsem byla nemocná, měla jsem chřipku nebo zápal plic, šla jsem hrát a vůbec na to nedbala. Samu sebe jsem měla vždycky až na posledním místě. Když někdo něco potřeboval, vyhověla jsem mu. Takhle by se ale postupem času asi každý zničil,“ myslí si dnes s odstupem.

Nejsem ta s rakovinou, ale zpěvačka

„Člověk se musí naučit asertivně říkat ne. V téhle společnosti to ale bohužel spousta lidí nepřijme, začnou si třeba myslet, že j člověk namyšlený. Přitom to tak není, ale nikdo nemůže vyhovět všem. To jsem se naučila,“ tvrdí Anička.

„Určitě bych si takhle radikální poznání přes nemoc odpustila, kdyby to šlo. Rakovinu jako svou životní cestu jsem si nevybrala. A taky si myslím, že teď toho kolem mě a rakoviny bylo už moc. Apeluju hodně na to, aby lidé dbali na prevenci a nezapomínali na pravidelná samovyšetření, ale trošku se bojím, že je mě všude v téhle souvislosti tolik, že to může skoro čtenáře od prevence odradit. Tak se v tomhle se teď na čas upozadím. Jsem hlavně zpěvačka, ne ta s rakovinou,“ dodala Anna Slováčková.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy