Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Anička Slováčková (24) bojuje s rakovinou: Chemoterapie je riziko, vysvětluje onkolog

Anička Slováčková (24) bojuje s rakovinou: Chemoterapie je riziko, vysvětluje onkolog
Zdroj: archiv
+ Dalších 13 fotografií
NEMOC
Zdrcující zprávu si vyslechla krásná a talentovaná Anna Slováčková (24) od lékařů. Před třemi týdny jí diagnostikovali zhoubný nádor v oblasti prsou. Naštěstí v počátečním stádiu. Teď má Anička za sebou první chemoterapii, po které přišla o vlasy. Redakce eXtra.cz zjistila, co mladou herečku v rámci její léčby čeká, když jsme oslovili odborníka.

Kdo zná pohlednou Annu Slováčkovou, moc dobře ví, že je to mladá žena, která se jen tak nevzdává. Na kolena ji nedostal ani verdikt lékařů, když jí oznámili, že její tělo napadla zákeřná rakovina. Kvůli léčbě chemoterapií přišla o vlasy, v následujícím týdnu ji čeká další léčba.

Anička měla obrovské štěstí, že lékaři na zhoubný nádor přišli v raném stádiu a začali okamžitě problém řešit. Redakce oslovila onkologa, který popsal, co nadanou herečku a zpěvačku v rámci její léčby čeká.

"V tuto chvíli pacient s podobným onemocněním prodělává léčbu chemoterapií, která má za účel dosáhnout zmenšení nádoru a usnadnění následného řešení problému nebo případné operace. Chemoterapie obecně může mít svá rizika v podobě změn v krevním obraze, a proto je třeba monitorovat laboratorní výsledky pravidelně během léčby. Léčba nádoru diagnostikovaná v raných stádiích je obecně velmi úspěšná a zajišťuje pacientovi vysoká procenta dlouhodobého života. Každopádně pacient ani v tomto případě nemá zaručen klid, protože je potřeba pacienta stále monitorovat ve smyslu pravidelných kontrol v rámci follow upu, tedy sledování," řekl extra.cz onkolog Jan Lukášek.

Anna svěřila eXtra.cz, že první, komu oznámila, že bojuje s rakovinou, byla její maminka, herečka Dáda Patrasová. "Řekla mi, že to bude všechno v pořádku. Že to spolu zvládneme. Samozřejmě, že z toho byla hodně smutná, ale rozhodně mi poskytla podporu," prozradila Anička, které nejen její rodina, přátelé, ale i fanoušci přejí, aby její léčba proběhla úspěšně a bez komplikací.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy