Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Ani syrské sirotky tu nechceme? Ekonomický imigrant Babiš udělal z Čechů odporné hyeny

Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
GLOSA: Lidovci přišli s iniciativou, že by se Česká republika mohla postarat o vybraných padesát malých dětí, kterým bychom dali nový domov, šanci na šťastný život na území bez válek a s poměrným blahobytem. V poslední době nejhlasitější antivítač imigrantů všeho druhu Andrej Babiš (64) se ale kvůli rétorice mířící na část voličstva Tomia Okamury rozhodl dát světu najevo, že jsme stát, který už nebude solidární nikdy s nikým. Proč se mi z těchto řečí zvedá žaludek?

Kdekdo říká, že se nemá předseda vlády kritizovat, protože přece vyhrál volby. Prý si máme počkat za tři a půl roku a do té doby mlčet. Jenže kdyby měl Andrej Babiš ve volebním programu, že nepomůže vůbec nikomu, ani dětem, věřím, že by jeho strana loni určitě třicet procent hlasů nezískala. Ano, imigrace se bojí většina národa jako čert kříže, ale na děti jsou hákliví i ti, co by nikdy nechtěli přijmout jediného dospělého imigranta.

Dělá nám ostudu kvůli Tomiovi

Bylo by to samozřejmě jen symbolické gesto. Postarání se o padesátku dětiček, které přišly o rodiče, to je jak kapka v moři. Reálně to problému nepomůže. Ale vyslalo by to do světa jasný signál: Podívejte, ti Češi nejsou zase tak sebestřední a hamižní tvorové, co jen natahují ruku, ale sami by nikomu nepomohli. Mají soucit, chápou, co je to solidarita.

To by ale Babiš, mimochodem sám ekonomický imigrant ze Slovenska, nesměl mít celou armádu marketingových poradců, co mu nakukali, že se blíží další volby, a protože komunální politice vůbec nikdo nerozumí, je fajn otevřít téma, jehož se bojí skoro všichni. Navíc tím sebere hodně hlasů křiklounům z SPD Tomia Okamury (46). Všimli jste si, jak kvůli tématu, jež premiér nastolil, o Tomiovi v poslední době není skoro vůbec slyšet? Babiš ho zadupal do země.

V zahraničí nechápou

Jako by nestačilo, že těch pár lidí, kteří za hranicemi nějak vnímají existenci České republiky, si musí ukroutit nechápavostí hlavu. Co jsme pro ně asi za lidi, když si zvolíme do čela země prezidenta, který hlásá věci v přímém rozporu s euroatlantickým zaměřením republiky? Jako by nestačilo, že nás nechápou, že si necháme vést zemi premiérem, který je oligarchou a jehož firmy od jeho nástupu do politiky prosperují a tyjí z dotací jako nikdy předtím. Jako by nebylo málo to, že čtrnáct let po vstupu do EU čím dál víc obyvatel vnímá tuhle instituci jako nepřítele na úrovni totálního diktátu Moskvy, přestože díky ní se u nás zlepšil život ve všech směrech.

Teď ještě signál, že ani děti s námi nehnou, že si dál chceme hrát na svém písečku sami.

Obhajoba sobeckosti

Samozřejmě se našla skupina lidí, co plamenně obhajují Babišovo prohlášení o tom, že se máme vykálet i na děti. Prý se nejdřív musíme postarat o svoje dětičky nebo bezdomovce, a navíc prý z těch robat vyrostou noví bombometčíci a najížděči do davů. Za prvé: Kdyby podobně uvažovaly i ty nejbohatší státy světa, nikdy nikomu nepomohou.

Každý z nich má starosti s vlastními občany, nikde to není dokonalé. Jenže je jaksi zvykem, a tuplem v takzvané křesťanské Evropě, těm ještě ubožejším a chudším ukázat vlídnou tvář a projevit s nimi solidaritu. Proto bychom, milý Andreji, měli dělat gesta, jinak fakt budeme za jednu z nejsobečtějších zemí světa, ke kterým bude mít řada lidí i přímo vlád doslova odpor. A dřív nebo později se nám to ošklivě vymstí.

Co z nich vyroste?

A že by z nich vyrostli noví šiřitelé nenávistných ideologií? Z někoho možná, i když je to hodně málo pravděpodobné, když se jim dostane láskyplné výchovy. Je ale nanejvýš odporné lustrovat nevinné prcky na startu jejich života. Nevybrali si, kde a komu se narodí. Teď jsou sami, nikoho nemají a ti divní lidé z Evropy už je rovnou nálepkují jako džihádisty. Jako bychom řekli, že z dětí Andreje Babiše vyroste to a to, protože tamto.

V náhradních rodinách žije určitě dost dětí, které v budoucnu někomu ublíží, možná někoho znásilní, zastřelí či jinak zamordují. Začneme se proto i k nim chovat, jako se chovali kdysi lidé ve Spartě k postiženým a radši je už budeme v zárodku likvidovat? A co takhle zbavit se tří pětin čerstvě narozených dětí, protože je (čistě teoreticky) statisticky dokázané, že právě ty by mohly v budoucnu společnosti škodit?

Snad se nám to nevrátí!

Jak jsem psal již na začátku, Andreji Babišovi jsou samozřejmě nějaké děti opravdu úplně ukradené. Kdyby mu to přineslo popularitu, přijme jich milion. Klidně by zaprodal vlastní babičku, kdyby věděl, že mu to přihraje sympatie a tím pádem větší moc k prosazování vlastních cílů. Pevně doufám, že není věřící, protože kdyby byl, nechtěl bych na jeho místě denně drmolit ty tři miliardy otčenášů, které by mu zpovědník určitě uložil, aby odčinil své hříchy…

Celá ta situace v posledních letech mi osobně jasně říká, že se máme strašně skvěle, když naším největším problémem jsou uprchlíci a nejnověji opuštěné děti. Může se stát, že se v našem teritoriu zase něco nepěkného semele a to již poměrně brzy. Řada ekonomů očekává brzký totální krach kapitalismu v té podobě, v jaké ho známe, protože ekonomický systém je postavený na vodě. Pokud se to stane a odskáčeme to, pevně doufám, že si krizí nepostižené státy nevzpomenou na náš egoismus a čecháčkovství a budou nám přes všechny naše charakterové vady pomáhat tak, jak nám pomáhaly za bývalého režimu.

Jinak se už dnes můžeme jít preventivně klouzat.

Související články

Další články