Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Uplynulo 38 let od královské svatby: Přešlapy, jakých se tehdy Diana a Charles dopustili

Uplynulo 38 let od královské svatby: Přešlapy, jakých se tehdy Diana a Charles dopustili
Zdroj: facebook.com
+ Dalších 7 fotografií
Výročí svatby
Uplynulo 38 let od chvíle, co si své “ano” řekli zesnulá Diana Spencer (†36) a britský princ Charles (70). Stalo se tak před zraky téměř 750 milionů lidí, kteří pohádkový obřad sledovali prostřednictvím televizních obrazovek po celém světě. Ačkoliv byla svatba symbolem dokonalosti, vše perfektní rozhodně nebylo.

Psal se 29. červenec 1981 a tehdy sedmatřicetiletý následník britského trůnu princ Charles si ulicemi Londýna vezl svou mladou snoubenku Dianu Spencer Svatba se odehrála v katedrále svatého Pavla, k níž Diana dorazila v kočáře.

Půvabná nevěsta kráčela uličkou v honosné róbě z hedvábného taftu barvy slonové kosti zdobené krajkou a se závojem přes obličej. Charles se ženil ve vojenské uniformě. Vše se zdálo být naprosto perfektní, ale pár chybiček se do obřadu přeci jen vloudilo.

První z nich se stala u oltáře, kdy Diana přehodila pořadí prvních dvou jmen Charlese. Jméno Charles Philip zaměnila za Philip Charles Arthur George. Na vině byla s největší pravděpodobností nervozita a také bolest hlavy, která nevěstu trápila.

Další z věcí, která mnohé zarazila, byl fakt, že mu neslíbila poslušnost. Tradiční slib byl na přání snoubenců vypuštěn, což vyvolalo mnoho spekulací. Jejich syn, princ William, během svatby s Kate tuto tradici dodržel a “přísahu” do slibu zahrnul. Těžko říci, jestli už tehdy Diana tušila, jak moc se bude trápit vztahem svého manžela k jeho dlouholeté lásce a přítelkyni Camille Parker Bowles

A nervozita zamávala i s princem Charlesem. Během pronášení svatebního slibu popletl slova. Místo toho, aby své budoucí ženě slíbil podělit se s ní o vše, co má, řekl Dianě, že se s ní rozdělí o vše, co má ona.

Manželství slavného britského páru skončilo rozvodem Ten byl propírán médii po celém světě. Rok po něm milovaná princezna lidských srdcí zemřela při tragické autonehodě v Paříži.

Dominika Mesarošová promluvila o rozšíření rodiny: S partnerem nemají společný pohled na budoucnost

Související články

Další články

Nejnovější kauzy