Psal se 29. červenec 1981 a následník britského trůnu princ Charles si ulicemi Londýna vezl svou mladou snoubenku Dianu Spencer. Svatba se odehrála v katedrále svatého Pavla, k níž Diana dorazila v kočáře.

Půvabná nevěsta kráčela uličkou v honosné róbě z hedvábného taftu barvy slonové kosti zdobené krajkou a se závojem přes obličej. Charles se ženil ve vojenské uniformě. Vše se zdálo být naprosto perfektní, ale pár chybiček se do obřadu přeci jen vloudilo.

První z nich se stala u oltáře, kdy Diana přehodila pořadí prvních dvou jmen Charlese. Jméno Charles Philip zaměnila za Philip Charles Arthur George. Na vině byla s největší pravděpodobností nervozita a také bolest hlavy, která nevěstu trápila.

Další z věcí, která mnohé zarazila, byl fakt, že mu neslíbila poslušnost. Tradiční slib byl na přání snoubenců vypuštěn, což vyvolalo mnoho spekulací. Jejich syn, princ William, během svatby s Kate tuto tradici dodržel a “přísahu” do slibu zahrnul. Těžko říci, jestli už tehdy Diana tušila, jak moc se bude trápit vztahem svého manžela k jeho dlouholeté lásce a přítelkyni Camille Parker Bowles.

A nervozita zamávala i s princem Charlesem. Během pronášení svatebního slibu popletl slova. Místo toho, aby své budoucí ženě slíbil podělit se s ní o vše, co má, řekl Dianě, že se s ní rozdělí o vše, co má ona.

Manželství slavného britského páru skončio rozvodem. Ten byl propírán médii po celém světě. Rok po něm milovaná princezna lidských srdcí zemřela při tragické autonehodě v Paříži.