Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Ani po operaci boj nekončí: Jiří Pomeje nesmí nic polykat, v nemocnici zůstane až 50 dnů!

Jiří Pomeje má za sebou náročnou operaci.
Zdroj: Facebook/Profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
Jiří Pomeje (53) statečně svádí souboj s rakovinou hrtanu. Ten mu společně s hlasivkami museli po řadě vyšetření v pátek vyoperovat. Náročnou operaci už má herec za sebou, ale ještě ho čeká dlouhá cesta. Na nemocničním lůžku si pobude ještě pěknou řádku dní.

Jednu bitvu má Jiří Pomeje za sebou, byla však součástí dlouhé války a před hercem stojí řada dalších náročných úkolů. Ačkoliv se po obtížném onkologickém zákroku už staví na nohy a pokouší se o pomalou chůzi, rekonvalescence nebude jednoduchá.

„Teď Jirka nesmí dva týdny vůbec nic polykat, ani sliny. Ty musí vyplivovat. A toho se tak moc bál, že bude uslintanej. To ale časem přejde,“ řekla Blesku manželka Andrea Pomeje (29).

Polknout tekutinu bude moct Pomeje poprvé v případě, že nenastanou komplikace v hojení. Na nemocničním lůžku si podle všeho pobude 40 až 50 dnů.

Kvůli operaci přišel Pomeje o hlas, což ale neznamená, že už nikdy nepromluví. V případě úspěšného ukončení léčby má několik možností. Buď se může naučit jícnový hlas, používat elektronické mluvítko, kterému se přezdívá „slavík“, anebo si nechat zavést hlasovou protézu. To je patrně nejlepší řešení, jelikož do určité míry umí napodobit původní hlas.

Související články

Další články