Zdá se, jako by to bylo včera, co se celý svět těšil z narození nového královského přírůstku, prince George, ale rok uplynul jako voda a malý rošťák slaví své první narozeniny.

Prince George si své první narozeniny pamatovat nebude, ale jeho příbuzní na ně rozhodně nezapomenou. Už minulý týden uspořádala rodina Kate vnoučkovi narozeninovou oslavu inspirovanou pohádkou Svět Petra Králíčka. Další oslava v rodinném kruhu dnes čeká George v Kensingtonském paláci.

A co malý oslavenec dostal? Inu, mezi dárky, které už dostal, patří dřevěný vláček či oblečení. Nejdražší dar ho ovšem ještě čeká. Soukromá anglická společnost, která pronajímá dopravní trysková letadla, nechala jeden tryskáč přelakovat a jako přání napsala na trup stroje „Všechno nejlepší princi Georgovi“. Podle firmy Hangar8 je to nejdražší narozeninové přání na světě, jeho výroba stála 120 tisíc liber.

Narozeniny budoucího krále bude nejspíš slavit celá Anglie. Podle průzkumu mají totiž Britové královské dítě moc rádi a čtvrtina oslovených uvedla, že po jeho narození vnímají královskou rodinu pozitivněji. Polovina oslovených si myslí, že monarchie si díky němu u veřejnosti polepšila, uvedl sever tn.cz.

Princ George se narodil 22. července 2013 v 16.24 lon­dýnského času. I když je mu teprve rok, má se čile k světu a rodiče už doprovázel na cestě po Austrálii a Novém Zélandu, kde byl za hlavní hvězdu.