Anglie je po 55 letech ve finále EURO, o titul se popere s Itálií! Fanoušci slavili vítězství do ranních hodin

Anglie vyhrála proti Dánsku a postupuje do finále!
Zdroj: UEFA EURO 2020
Postup do finále

Napínavý středeční zápas mezi Anglií a Dánskem nakonec skončil v prodloužení vítězstvím Anglie 2:0. Ta se tak probojovala až do samotného finále a o titul bude soutěžit v neděli 11. července s Itálií na domácím stadionu Wembley.

Anglie ve středu 6. července zažila opravdu historický moment. Teprve podruhé se fotbalisté národního týmu dostali do finále EURA, přičemž naposledy to bylo již před dlouhými pětapadesáti lety, v roce 1966. Svěřenci trenéra Garetha Southgatea silně doufají, že se jim výhra o titul nakonec podaří. Ve finále se utkají s Italy. Zápas proběhne v neděli 11. července v anglickém stadionu Wembley.

Napínavé utkání až do poslední vteřiny

Středeční semifinálový zápas proti Dánsku byl více než napínavý. První branku střelil Dán Mikkel Damsgaard, Anglie však zanedlouho vyrovnala, když dal gól teprve devatenáctiletý Bukayo Saka. V prodloužení poté rozhodla nařízená penalta, kterou střílel kapitán Harry Kane.

„Věděli jsme, že to proti Dánům nebude v semifinále jednoduché. Soupeř šel do vedení, ale zvládli jsme to. Jsem na své hráče tak hrdý! Je to neuvěřitelná příležitost být součástí něčeho takového,“ nechal se po zápase slyšet trenér Southgate.

Náležité oslavy

„Neuvěřitelný zápas. Klobouk dolů před Dánskem. Je skvělý pocit být doma ve finále. Víme, že to bude proti Itálii hodně těžké, protože zatím hrají skvěle. Ale nemůžeme se dočkat finále, je před námi poslední utkání," řekl plný emocí v televizním rozhovoru Kane.

Fanoušci Anglie výhru náležitě oslavili, což bylo patrné i z příspěvků na sociálních sítích, kdy se jejich bujaré oslavy protáhly až do brzkých ranních hodin.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní