Filipa Renče jsme samozřejmě oslovili a chtěli vědět, jak se na nový film těší, jeho odpověď nás zaskočila. „Pořád se uvažuje, že to budu dělat já, nebo Dan Landa. Definitivní rozhodnutí pořád ještě nepadlo,“ uvedl Renč. Danu Landovi (47) jsme se nedovolali, protože buď bojuje s bojovníky Islámského státu v Afghánistánu, nebo hledá na Vyšehradě fialového draka s bílou runou na zádech.

Děj filmu se odehrává v Evropě na začátku roku 2017. Sledujeme poslední dva týdny Angely Merkel ve funkci německé kancléřky. Na jejím nelehkém osudu sledujeme zrcadlení evropských událostí. Role stárnoucí ženy, které dochází síly a již „její Evropa“ nechápe, byla na míru ušita Jaroslavě Obermaierové. „Role Angely je podobná staré Nyklové z Ulice. Obě jsou unavené životem a okolí je vnímá jako stárnoucí poplety. Jenže jak Nyklová, tak i Angela cítí, že mají pravdu na své straně a hodlají se za ni prát až do svého konce,“ uvedla Obermaierová.

Angela Merkel má ale ve filmu silného spojence. Český premiér Bohuslav Sobotka (bude ho hrát zřejmě Jiří Bartoška) se ukáže jako člověk, který Angelu nikdy nezradí, i když ho to bude stát důvěru vlastního národa. Sobotka podle scénáře na začátku roku 2017 přežívá v tajném bunkru u německého Wuppertalu. Ve filmu prý budeme sledovat dechberoucí transformaci malého českého politika ve vůdce evropského formátu. Jedním z vrcholů filmu by měla být scéna, kdy se Sobotka ptá Angely, co chce přesně slyšet v dalším projevu, a ona mu unaveně odpovídá: Gar nichts (Už nic).

Kromě spojence má ale Angela ve filmu také hlavního protivníka. Barack Obama (role byla nabídnuta moderátorovi Korantengovi) na začátku filmu hrozí, že pokud Angela nenajde evropské řešení, tak světu práskne, co bylo v těch odposleších. „Na roli bych si troufnul. Obama většinu filmu stojí u řečnického pultíku, já zase většinu času sedím za moderátorským pultíkem. Mezi moderováním zpráv na Nově a vedením Spojených států nemůže být zas tak velký rozdíl,“ uvedl se smíchem Rey.

Pořádná rvačka se určitě strhne o roli ministra vnitra Milana Chovance. Ten se totiž ve filmu má projevit jako skutečný akční hrdina. Jako muž, který opustí zákulisní politické intriky a půjde bránit lid do ulic. Česká produkce chce oslovit nějakou zahraniční hvězdu a zkouší Bruce Willise. Jako záložní plán se pak nabízí verze se švédským drsňákem Dolphem Lundgrenem.

Ministra obrany Stropnického původně měla hrát hollywoodská hvězda Viggo Mortensen. Jenže podle nejnovějších informací z celého projektu vycouval v momentě, kdy si přečetl scénář. Stropnického ve filmu nečeká vůbec hezký konec a Mortensen se zděsil, jak by tuhle potupnou scénu přijali jeho fanoušci.

Daleko lépe dopadne Stropnického syn Matěj. O roli projevil zájem Orlando Bloom. Matěj Stropnický se na začátku roku 2017 stále drží v čele Zelených, ze kterých se v Česku stala druhá nejsilnější strana (první je ANO s 88,8 % procenty voličů, druzí jsou Zelení s 4,1 a pak jsou všechny ostatní strany dohromady).

Jenže Matěj Stropnický není jen nějaký předseda politické strany, ale ve filmu má zásadní poslání. Doma ve sklepě totiž ukrývá mluvící mozek Miloše Zemana. Prezident je sice už po smrti, ale Hrad to umně tají a dál vozí Miloše Zemana na setkání s občany. A mluvící Zemanův mozek zatím… To bychom už ale prozradili skutečně mnoho.

Pokud jste dočetli až sem, tak vám určitě došlo, že tohle čtení je jedna velká legrace. Na rozdíl od uprchlické krize…