Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Angelina Jolie zbořila Instagram: Trhla rekord s dojemným příspěvkem

Angelina je velmi pohublá.
Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
Instagram

Instagram má mezi svými uživateli nově i Angelinu Jolie (46). Slavná herečka se doposud sociální síti bránila, nakonec si ale vytvořila účet a během první hodiny trhla rekord v počtu nově sledujících. Jolie přitom hodlá Instagram využít k důležitějším věcem, než je sdílení každodenních žážitků ze svého života.


Hlavním důvodem, proč si Angelina Jolie založila instagramový účet, je popularizace jejích charitativních projektů a zároveň podpora lidských práv. Herečka je proslulá svou humanitární činností. Zapojila se už do desítek projektů na podporu postižených oblastí, včetně Afghánistánu, ve kterém nyní dochází k hluboké krizi. Ostatně tomu se věnuje i hereččin první příspěvek.

„Toto je dopis, který mi poslala náctiletá Afghánka. V tuto chvíli ztrácejí Afghánci možnost komunikovat na sociálních sítích a svobodně se vyjadřovat. Proto jsem se rozhodla připojit se na Instagram a být hlasem těch, kterým jsou odpírána základní lidská práva,“ vysvětlila Angelina Jolie, proč se připojila na Instagram.

Herečka se problémem v Afghánistánu zabývá už delší dobu. „Byla jsem na hranicích Afghánistánu dva týdny před 11. zářím a setkala jsem se tehdy s lidmi, kteří prchali před Tálibánem. Je to dvacet let. Je mi špatně z toho, že se to děje znovu. Že lidé opět prchají ze strachu z toho, co se v jejich zemi bude dít,“ uvádí Jolie.

Překonala Jennifer Aniston

Přestože si hollywoodská hvězda založila Instagram kvůli humanitární činnosti, což mimochodem v komentářích ocenila i Amnesty International, zaznamenala rekord v počtu nově sledujících. Za pouhé tři hodiny získala přes 2,1 milionu followerů. Číslo se v neděli ráno vyšplhalo už téměř k sedmi milionům. Samotný příspěvek jí pak vynesl na 3 miliony srdíček.

Pro srovnání, když se v roce 2019 připojila na Instagram Jennifer Aniston, získala milion sledujících za v té době rekordních pět hodin a šestnáct minut. Jolie tak trumfnula svou velkou rivalku. Mezi oběma herečkami vře zlá krev už od doby, kdy Jolie přebrala Aniston Brada Pitta - bylo to v roce 2005.


Související články

Další články