Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Angelina Jolie má strach o dceru Zaharu (15): Její kůže může být problém, říká herečka

Angelina Jolie má strach o dceru Zaharu (15): Její kůže může být problém, říká herečka
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
obavy
Smrt černocha George Floyda vyvolala v několika celebritách mnoho obav. To se dotklo i herečky Angeliny Jolie (45), která se bojí o svou 15letou dceru Zaharu. Podle představitelky Královny Zloby je možné, že až dcera vyroste, bude se muset potýkat s rasismem a diskriminací...

Americká herečka Angelina Jolie adoptovala společně s Bradem Pittem dceru Zaharu z Etiopie. Holčičce bylo teprve 6 měsíců, když se jí hollywoodský pár ujal a přijal ji za svou. Kvůli rasismu, který stále přetrvává, bude mít možná Zahara v budoucnosti problémy. A právě toho se Jolie bojí ze všeho nejvíc.

Smrt George Floyda

Smrt George Floyda

Afroameričan George Floyd zemřel ve věku 46 let 25. května 2020 v americkém Minneapolis během zatýkání. Policii na muže zavolala obsluha obchodu, která se domnívala, že platí padělanými penězi. Jeden ze zasahujících policistů Derek Chauvin několik minut klečel Floydovi na krku. George jej prosil o život a opakoval, že nemůže dýchat. Policista toho nedbal a Floyd během zákroku zemřel. Tato událost v Americe rozpoutala vlnu protestů a demonstrací.

Udušení George Floyda bylo pro černochy a etnické menšiny poslední kapkou do poháru. Amerika se zmítá v plamenech a občanských nepokojích a lidé se nechávají slyšet, že diskriminace "barevných" bylo dost. Bohužel to nevypadá nadějně a rasismus zakořeněný v minulosti Spojených států zůstane pravděpodobně ještě dlouhá léta.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Systém chrání bílé, ale nemusí chránit barevné

Angelina promluvila pro britský časopis Harper's Bazaar a vyjádřila se právě o problému s rasismem. "Je tu více než 70 milionů lidí, kteří utekli ze svých domovů kvůli válce a pronásledování. A v Americe je rasismus a diskriminace," uvedla Jolie. Dodala, že systém sice chrání ji, ale nemusí chránit její dceru nebo kohokoliv jiného kvůli barvě kůže. "To je neúnosné," rozčílila se.

Naznačila, že by se k zákonům a policii měly dostat dobré úmysly a sympatie. "Konec policejního násilí je jen začátek. Musí se zajít ještě dál, do celé společnosti, od vzdělávacího systému až k politice," vysvětlila herečka.

Unaveni jednáním mocnějších jedinců

"Způsob, jakým lidé zrají, poukazuje na to, že jsou unavení výmluvami, polovičatými opatřeními. Projevují solidaritu mezi sebou tváří v tvář reakcím těch, kteří stojí u moci," dodala Angelina a doufá, že se vše kolem toho konečně změní. "Je čas na změny v zákonech a institucích. Je čas poslouchat ty, kterým bylo nejvíce ublíženo a jejichž hlas nebyl vyslyšen," vyjádřila se herečka.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy