Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Angelice krása nepomohla: Michèle Mercier všichni muži opustili

Zdroj: Profimedia.cz, Compagnie Industrielle et Commerciale Cinématographique (CICC), koláž: eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
NAROZENINY
Michèle Mercier, která dnes slaví už dvaaosmdesáté narozeniny, si všichni pamatují jako hvězdnou Angeliku, které k nohám padaly stovky mužů. Ona sama si ale ve svých vztazích prošla několika problémy a žádný z jejích románků neskončil happy endem. Nyní je matka šesti dětí svobodná a žádnou další bolest už zažít nechce.

Michèle Mercier, vlastním jménem Jocelyne Yvonne Renée Mercier, si už jako malá přála být tanečnicí. A rodiče ji v tom podporovali, i když jim to na začátku připadalo spíše jako rozmar. Její píle ji však přivedla k tomu, že už ve svých mladých letech vystupovala jako sólistka v opeře v Nice.

Michèle Mercier jako Angelika

V sedmnácti letech se přestěhovala do Paříže, tanec spojila i s divadlem a pustila se do studia herectví. Pro svět showbyznysu ale bylo její jméno moc dlouhé, a tak jí bylo doporučeno přejmenovat se na Michèle. K tomuto jménu navíc měla osobní vztah, protože se tak jmenovala její mladší sestra, která bohužel v pěti letech zahynula na břišní tyfus.

Po několika romantických komediích a italských nízkorozpočtových filmech přišla na řadu osudová Angelika. Tuto slavnou roli předtím odmítla Brigitte Bardot, Catherine Deneuve byla zase pro film moc nevýrazná a Jane Fonda měla výrazný americký přízvuk. Před podpisem smlouvy už stála Marina Vlady, roli ale nakonec dostala právě Michèle, která v té době měla už na svém kontě dvě desítky natočených filmů. Nebylo jí sice moc po chuti, že byla pro filmaře poslední volbou, jejich nabídku ale přijala.

Angelika byla velkým trhákem a během čtyř let se natočilo pět dílů. Michèle Mercier se najednou stala stejně známou a populární jako Brigitte Bardot, ovšem i to si vybralo svou daň, protože role Angeliky zastínila všechny další postavy, které si poté zahrála. Po jejím hereckém vrcholu tak nastal v podstatě hereččin konec a žádnou další slavnou roli už si do svého životopisu nepřidala.

Vztahy a děti Michèle Mercier

Zatímco díky Angelice se stala slavnou, tak v osobním životě neprožívala žádnou pohádku. Vztahy se jí totiž rozpadaly jako na běžícím páse. Poprvé se vdala v roce 1961 za pomocného režiséra Andrého Smaggheho. Ten ale bojoval s alkoholem, a tak v roce 1965 přišel rozvod. Své další ano řekla v roce 1970 známému závodníkovi Claudovi Bourillotovi. Ten ji ale jednou okradl a navždy zmizel, a tak se v roce 1976 rozvedli. Pak se zamilovala do herce Vittoria Gassmana, ten se ji ale pokusil dokonce znásilnit. Italský princ Nicola Bocompagni-Ludovisi zase sňatek zrušil a v roce 1996 se zamilovala do Reného Leporcema, ovšem ani tento vztah dlouho nevydržel.

Od té doby je kráska, o jejíž srdce se ucházel i její herecký kolega z Angeliky Robert Hossein, sama. „Jsem velmi dlouho svobodná. Měla jsem s muži tolik starostí, zažila jsem chvíle intenzivního štěstí, ale ty už z mého života zmizely. Reprodukovaly totiž kecy svých otců! “ svěřila se herečka portálu amomama.fr.

Související články

Další články