Několik významných politiků nemůže přijít kancléřce na jméno. Zvlášť po hromadných silvestrovských útocích na bezbranné ženy a dívky v Kolíně nad Rýnem. Až několik dní po této nepříjemné události přiznala, že se jim nadměrný příliv imigrantů vymyká kontrole.

Angela Merkel byla od začátku uprchlické krize k běžencům velmi vstřícná. Do Německa je v podstatě pozvala, jak se nechali slyšet někteří imigrantští útočníci ze silvestrovské noci.

Od události, která donutila německé občany k domobraně, je terčem verbálního napadání.

V pondělí při setkání s podnikateli města Mohuč přiznala, že evropské země nemají příliv migrantů pod kontrolou. Státy Evropy nejsou schopné uprchlíky usměrnit, zajistit klid a pořádek. Momentálně je podle Merkel Evropa opravdu zranitelná.

Kancléřka přímo řekla: „A teď najednou čelíme výzvě ze strany uprchlíků, kteří přicházejí do Evropy. Jak vidíme, tak jsme zranitelní, protože nejsme schopni zajistit pořádek a kontrolu tak, jak bychom chtěli.“

Přitom ona byla tou hlavní osobou, která s uprchlíky neměla problém, a chtěla jich do Německa dostat co nejvíce. Tento čin se obrátil proti ní a spousta německých občanů nešetří kritikou na její adresu.

Angela Merkel může mít teď oprávněný strach, že ji spousta voličů opustí a nebude chtít, aby nadále vykonávala funkci kancléřky.

Proti kancléřce protestovalo v pondělí v Lipsku přes tisíc lidí.

Jen v průběhu uplynulého roku Německo přijalo víc než milion běženců. Do Evropy jich ale klidně může dorazit i 10 milionů.