Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Angela Merkel se opět třásla na veřejnosti: Co ji trápí? Parkinsonova choroba?

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
zdravotní komplikace
Německá kancelářka Angela Merkel (64) se za poslední tři týdny již potřetí třásla. Samotná kancléřka se ke svému zdravotnímu stavu nechce vyjadřovat, ač všichni vědí, že je pod velký tlakem, který si zřejmě začal vybírat svou daň. Středečním setkání s finským premiérem Anttim Rinnem znovu vyvolává otázky. Co kancléřku trápí? Je to Parkinsonova choroba? Nejen německá veřejnost chce znát odpověď.

Stav kancléřky Angela Merkel vzbuzuje v lidech obavy a otázky. Je to už potřetí za poslední tři týdny, co německou kancléřku ovládl třas. Nejmocnější žena Evropy se ale nechala slyšet, že si o ni nikdo nemusí dělat starosti a cítí se být v pořádku.

Ve středu se kancléřka setkala s finským premiérem Anttim Rinnem a při uvítací ceremonii se opět začala celá třást. V polovině června se přitom stalo totéž, a to během návštěvy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Berlíně.

Angelu tehdy postihl silný třes, za který mohlo údajně vyčerpání a dehydratace. Jenomže Angela se třásla už i při jmenování nové ministryně spravedlnosti Christine Lambrecht. Tehdy bylo veřejnosti sděleno, že na vině je nějaký psychický otřes. Stále více Evropanů ale spekuluje, zda Merkel nemá Parkinsonovu chorobu, která má podobné znaky.

Související články

Další články