Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Angela Merkel je u kormidla 15 let: Připomeňte si moudrá slova německé kancléřky

Angela Merkel je u kormidla 15 let: Připomeňte si moudrá slova německé kancléřky
Zdroj: eXtra.cz
+ Další fotografie
výročí
Před patnácti lety se Angela Merkel (66) stala 8. spolkovou kancléřkou v sousedním Německu. Je to vůbec první žena, která se na takovou pozici v zemi dostala. Dokonce byla několikrát časopisem Forbes označena za nejmocnější ženu světa. Během své kariéry pronesla také několik vět, které si lidé zapamatovali. Vybrali jsme jich pro vás 10.

Německá, ale i jiná zahraniční média kancléřku Angelu Merkel označují jako faktickou lídryni Evropské unie. Jako úspěch by také mohla brát to, že byla v roce 2012 časopisem Forbes vyhodnocena jako druhý nejmocnější člověk na planetě, což bylo tehdy nejvyšší postavení ženy v historii.

V roce 2005 nahradila Angela Merkel ve funkci Gerharda Schrödera, který působil jako kancléř Spolkové republiky Německo. Na svém místě se Merkel drží už 15 let. Byla velmi zapálená do vyřešení krize, která vznikla kvůli obřímu zadlužení některých členských států eurozóny. Za svou kariéru, která stále nekončí, odříkala hned několik stovek projevů a některé věty si můžete s námi připomenout. Daly by se v některých případech považovat i za citáty, až životní moudra...

  • "Každý má stejné právo na svobodu."
  • "Všichni jsme na stejné lodi."
  • "Když padne euro, padne Evropa."
  • "Lidé mi často vyčítají, že nejednám dost rychle. Že nechám věci příliš dlouho plynout. Pro mě je ale důležité zvážit všechny možnosti."
  • "Tolerance znamená mít respekt k dějinám, tradicím, náboženství a kulturní identitě ostatních lidí. Nepleťme si ale toleranci s tím, že 'cokoliv je možné'. Nesmíme tolerovat ty, kteří nerespektují práva jednotlivce a celkově porušují lidská práva."

Zbylých pět citátů najdete v galerii.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy