Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Anežka Pithartová z dokumentu V síti: Během pár vteřin jsem dostala hnusné snímky

Zdroj: Hypermarket Film
+ Dalších 6 fotografií
Dveře hnusu
Jedna ze tří představitelek dvanáctiletých dívek v dokumentu V síti Anežka Pithartová (22). Aby se herečky lépe vžily do role dvanáctiletých děvčat, trávily čas právě s takovou věkovou kategorií. Anežka se přiznala, že nečekala, jak rychlý bude přesun od psaní k oplzlostem.Rozhovor poskytla DVTV.

Dokument V síti, který režíroval Vít Klusák, pojednává o tématu zneužívání dětí, převážně děvčat, na sociálních sítích. Anežka Pithartová v rozhovoru pro Aktuálně.cz promluvila o svých pocitech v průběhu natáčení i po něm. Dokument se brzy objeví v kinech a podle Anežky by měl lidem otevřít oči a pomoct jim rozkopnout dveře hnusu.

Nejsem ani oběť, ani odborník

Anežka se svěřila, že neví, kam se vlastně zařadit. Není ani obětí celého fenoménu, ani není odborníkem. V této kampani se snaží předat své pocity právě těm dětem, které si podobným zneužíváním prošly nebo projít mohou.

„Já se nechci přirovnávat k obětem sexuálního zneužívání, to vůbec, ale měla jsem dlouho pocit, že si dokážu udržet odstup. Ale některé moje myšlenky, které bylo těžké zpracovat, přišly až dlouho potom, třeba půl roku, a myslím si, že je to probuzení nějakého vnitřního studu, protože se opravdu víc stydím. Což je v pořádku, protože ten stud mi ve společnosti trochu chybí a zároveň i u těch dívek, kterým se to třeba děje. Zároveň si myslím, že se stydí za to, že se stydí vůbec,“ svěřila se Anežka.

Zmatená mysl

Herečka dále vysvětluje, že se v ní začaly myšlenky na muže míchat, chvíli je totiž třídila přes určité filtry a dívala se na ně jinak. Ale po reakcích dětí si uvědomila, že ví, jak důležité to je. Anežka nedokázala ani popsat, co nejhoršího po dobu natáčení zažila.

Pro ni bylo, jak se svěřila v rozhovoru DVTV, nejtěžší sledovat tu rychlost přechodu od pozdravu po sexuální podtext a také bylo podle ní obtížné sledovat, kolik těch mužů se ozvalo a dokázalo poslat oplzlé fotky a naopak je i vyžadovat.

„To bylo to, přes co jsem se těžko přenášela, právě ta rychlost mě vždycky rozhodila, taky to, že těch mužů bylo nesmírně moc, 2500 během deseti dnů. Čekala jsem, že s námi budou dlouho pracovat, jako s nějakou obětí. Místo toho jsem během pár vteřin dostala nějaký hnusný fotky, nebo jsem byla nucena k tomu nějaké poslat,“ řekla Anežka.

Je to velký tlak, nejsem na něj zvyklá

Svěřila se, že stále navštěvuje psychologa. Pro Anežku je celý projekt zdrojem velkého tlaku, na který není zvyklá. Natáčením ale nic neskončilo, herečky si musely po dobu dalších tří měsíců dopisovat s predátory, aby zjistily, zda by byly pozvány někam ven.

Anežka přiznala, že po setkání s některými muži zjistila, že tak arogantní nejsou a nedokážou se pořádně ani s děvčaty bavit. Dívky měly celou dobu v uších sluchátka a poslouchaly rady od štábu, jak se s dotyčným mužem bavit.

Je vděčná, že nemá podobnou zkušenost

Sama Anežka nemá žádnou zkušenost se sexuálním obtěžováním na internetu. „Hodně lidí neví, že se to děje. Až ten film uvidí, tak se jim nějakým způsobem otevřou oči a rozkopnou se dveře hnusu, který musí zpracovat. Hodně si toho vážím, že se mi nic takového nestalo,“ popsala Anežka v rozhovoru a hned poté dodala, že z třiadvaceti dívek, které se přišly ucházet o roli naivních dívek, jich bylo 19, které měly s podobným zneužíváním zkušenost.

Související články

Další články