Psal se rok 1980 a Marika Gombitová byla na vrcholu své kariéry. Vyhrávala jednu cenu za druhou, skládala, zpívala, nahrávala. Její kariéru ale přerušila závažná autonehoda, která ji upoutala na vozík.

Oblíbená zpěvačka se k velkému smutku fanoušků na dlouhou dobu stáhla z koncertů a jejích veřejných vystoupení bylo jako šafránu. Naštěstí v posledních letech jí vyprodané sály začínají chybět a na veřejnosti se objevuje čím dál tím častěji. Spolupracuje se slovenskými a českými umělci a je aktivní na sociálních sítích. Před rokem začala koncertovat a těší se na pokračování.

Intenzivně se věnuje rehabilitacím, cvičení a dbá o své zdraví. „V rámci možností se mi daří dobře. Stále se snažím, abych mohla dál pracovat,“ říká Marika na svých oficiálních stránkách.

I když jí úraz navždy změnil život, nikdy se nevzdala a bojovala. V tom je pro jiné inspirací. „Celou dobu se snažím myslet pozitivně, věřit, nevzdávat se. Víru mám v sobě zakořeněnou už od dětství. Když mám svou víru, ať už je to víra v Boha, či v samu sebe, vždy mě to posouvá dál,“ říká královna slovenské populární hudby.

A to, co říká, myslí vážně. Konečně se jí totiž dočkají i fanoušci v České republice. Marika Gombitová bude mít v Praze 2. prosince velkolepý vánoční koncert Sen Mariky Gombitové, kde bude zpívat spolu se svými hosty autorské písně. Doprovodí ji Celeste Buckingham (22), Sabina Křováková, Emma Smetana (29), Emma Drobná, Tereza Kerndlová (30), Adam Ďurica, Martin Chodúr, Adam Mišík, Ladislav Bubnár a dětský sbor Coro Piccolo.