Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Andrej Babiš urazil europoslankyni Moniku Hohlmeier: Té později přišel výhrůžný dopis

Zdroj: profimedia.cz / showpix
+ Další fotografie
Výhrůžky
Bavorská policie vede vyšetřování ohledně výhrůžek, které byly zaslány europoslankyni Monice Hohlmeier (57). Ta řešila v České republice společně s kolegy, že by za nimi možná mohl stát premiér Andrej Babiš (65). Ten ji v posledních dnech označil za "totálně pomatenou" a nařkl ji, že problematice dotací absolutně nerozumí.

Monika Hohlmeier je poslankyní Evropského parlamentu už od roku 2009. Dále je předsedkyní Výboru Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu a s Andrejem Babišem nejsou zrovna přátelé.

Bavorská policie se zabývá dopisem, který přišel koncem ledna do kanceláře Moniky Hohlmeier. Europoslankyni poslal korespondenci někdo z Prahy, neboť byl v hlavním městě orazítkován. Dopis byl plný urážek a výhrůžek, avšak zatím se nenašel žádný podezřelý, který by za tímto činem mohl být.

Střet zájmů

Předsedkyně Hohlmeier v poslední době dostává od Babiše sodu. Premiér ji totiž veřejně zkritizoval a urazil, použil například slova "totálně pomatená". Nově dodal, že problematice dotací nerozumí. Koncem února přijela do Česka řešit se svými kolegy údajný střet zájmů Andreje Babiše.

Žádná ochranka?

Mluvčí bavorské policie Alexander Czech uvedl, že přijali preventivní opatření, ale už se nevyjádřil o ochraně političky. "To vám samozřejmě detailně nemohu sdělit, jestli má policejní ochranu," vyjádřil se mluvčí. Příslušná opatření policie konzultovala se Spolkovým kriminálním úřadem.

Související články

Další články