Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Andrej Babiš ujistil: Rozvrat veřejných financí se nekoná, neposlouchejte lháře

Andrej Babiš ujistil: Rozvrat veřejných financí se nekoná, neposlouchejte lháře
Zdroj: archiv A. Babiše
superhrubá mzda
Premiér České republiky Andrej Babiš (66) v nedělním pořadu Čau lidi vysvětloval občanům, že Česká republika je na tom skvěle a díky jeho vládě si všichni výrazně polepšíme. "Kdo mluví o rozvratu veřejných financí, tak lže," uvedl Babiš a vysvětloval, proč chce snížit daně.

Premiér Babiš (66) v pořadu Čau lidi vysvětloval, proč je v tuto chvíli možné a výhodné, aby došlo k snížení daně pro zaměstnance. Andrej Babiš je přesvědčen, že máme jedny z nejlepších veřejných financí v Evropě. Premiér vyzval veřejnost, aby nevěřila těm hlasům, které tvrdí, že v Česku došlo k rozvratu veřejných financí.

"Navrhl jsem snížení daně pro všechny zaměstnance, snížení daně z 20,1 procenta na 15 procent pro zaměstnance, kteří jsou v soukromých firmách nebo ve státních firmách, zkrátka pro všechny zaměstnance. A pokud to Senát nevrátí, tak 2 roky máte garantovaný vyšší příjem o 7 procent čistého. To znamená, že například ten, kdo bere 20 tisíc, tak dostane navíc za rok 12 168 korun. Například učitelka by mohla dostat měsíčně navíc 2 028 korun, to je 24 336 korun. Nebo policista až 30 tisíc," uvedl Babiš s tím, že pracující lidé si to podle něj zaslouží.

Podle Babiše tento návrh zabrání navýšení daně pro všechny živnostníky. Premiér je také přesvědčen, že ušetří i všichni zaměstnavatelé, protože nemusí navyšovat mzdy z jejich prostředků

Návrh na dva roky

"Já bych chtěl ještě říct, že ty návrhy, které tam byly, jiné. To znamená, ta sleva na daní, tak chtěl bych za prvé říct, že ta dnešní sleva ve výši 24 840 korun nás stojí ročně 130 miliard. A tyto návrhy jsou zbytečné, protože jsou vlastně duplicitní. Tím mým návrhem řešíme všechno. A navíc, tyto návrhy de facto ještě prohloubí deficit o 35 miliard. Ten návrh Pirátů je trvalý, ten můj návrh je na 2 roky. Návrh Pirátů znamená, že ta sleva na poplatníka by byla ročně 165 miliard, a to si myslím, že není dobře a že je to úplně zbytečné," vysvětlil Babiš.

Kde na to vezmeme?

"Kde na to vezmeme? Já vám to řeknu. Evropské peníze. Za období 2014 až 2020 nám přijde ještě 300 miliard. Na období 2021 až 2027 dostaneme 963 miliard na granty, z toho já svojí urputností jsem přivezl navíc 42 miliard, a 415 miliard na půjčky. Takže prosím vás, ten dvouletý výpadek té superhrubé mzdy, tedy respektive snížení daní. Protože superhrubá mzda, to vám asi nic neříká, ale snížení daní pro všechny my pokryjeme z evropských peněz. Vždyť proto ta Evropa to dělá. Fond obnovy," uklidnil občany Babiš v pořadu Čau lidi.

Související články

Další články