Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Andrej Babiš si chtěl koupit Kalouska. Ten odmítl a nyní mu jde po krku!

Zdroj: profimedia.cz/facebook.com
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se ostře pustil do ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Podle něj se Babiš dopustil několika daňových podvodů a obvinil ho, že se ho v roce 2004 jako šéfa KDU-ČSL pokusil získat pro spolupráci. Babiš ale jeho tvrzení odmítá!

Minulý týden Miroslav Kalousek rozpoutal v Poslanecké sněmovně vášnivé debaty na téma daňové podvody ministra financí Andreje Babiše. A za svým obviněním si stojí. Podle něj by se neměli politici chovat jako podvodníci. "Do jaké míry jednal Andrej Babiš v rozporu přímo se zákonem, to není otázka pro Poslaneckou sněmovnu. To je otázka pro finanční správu a policii," řekl Kalousek v rozhovoru pro server aktuálně.cz.

"Agrofert koupil za nesmyslně předraženou cenu téměř bezcenné akcie. V tu chvíli si nemohl uplatnit daňový základ. Připouštím, že to v té zkratce tak mohlo vypadat, ale nemyslel jsem to tak. Ale trvám na tom, že tam byl dvojitý podvod," stojí si za svým Kalousek.

Podle něj Andrej Babiš (62) prodává bezcenné akcie svojí vlastní firmě a dostává za to vysoko prodejní hodnotu. Takže fyzická osoba neplatí daň z příjmu. "To je ten první podvod. Ten druhý přichází v okamžiku, kdy tytéž akcie Agrofert v tomtéž roce prodává a do nákladů si dává pořizovací cenu," vysvětluje Kalousek pro server Aktuálně.cz.

V roce 2004 si chtěl dokonce Andrej Babiš Miroslava Kalouska koupit. Ten to ale odmítl. "Je rok 2004, střecha hotelu Aria, kde mi Andrej Babiš řekl, že si vybrali tři mladé nadějné politiky, každého z jiné strany: Stanislava Grosse, Ivana Langera a mě. A že stojí o spolupráci. Že bude kompenzovat politickou kariéru s tím, že politická rozhodnutí ve prospěch Agrofertu jsou samozřejmostí," řekl Kalousek, který jeho nabídku odmítl, protože nemá rád těsno u krku

"Už jenom proto, že Andrej Babiš v tu chvíli neustále používal plurál. "My bychom tě chtěli podpořit. My v tobě vidíme budoucnost." Tak jsem se ptal, jestli to "my" znamená Agrofert, StB, nebo KGB? Oběd skončil tak, že jsem si ho zaplatil sám. Od té doby se nemáme rádi," dodal Kalousek s tím, že neviděl důvod se v tu chvíli obracet na policii

Související články

Další články