Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Andrej Babiš šel nakupovat: Tohle zjistil o rozdílech mezi jídlem z Česka a Německa

+ Dalších 20 fotografií
Dvojí kvalita potravin napříč Evropou stále hýbe Českem. Tvrdá směrnice o jejím zákazu v Evropském parlamentu neprošla. Vláda Andreje Babiše (64) proto chystá vlastní kroky, jak ji zarazit. Sám premiér se vypravil do supermarketů a porovnal několik produktů z tuzemska a Německa.

Dvojí kvalita potravin zůstává jedním z nejpalčivějších témat současnosti. Evropská směrnice české politiky nepřesvědčila, a tak vláda připravuje vlastní novelu zákona. Když projde, bude výrobcům za neoznačení rozdílů ve složení oproti západním zemím hrozit pokuta až 50 milionů korun.

Sám premiér Andrej Babiš (64) se pustil do srovnání, vyrazil do obchodů v Česku a v Německu. „Určitě čtete v novinách a všude v médiích o dvojí kvalitě potravin. A my nechceme, aby naše země byla popelnice Evropy,“ uvedl Babiš ve videu o rozdílech ve složení jídla.

Vybral si rybí prsty, známý kolový nápoj, Lentilky a tuňáka v konzervě. A podle Babišova tvrzení měly ve všech případech navrch produkty z Německa.

„Naše vláda přichází s opatřením české legislativy, abychom napravili, co se v Bruselu nepodařilo prosadit,“ ubezpečil znovu premiér. „Náš zájem je, že čeští občané jsou občané stejné kategorie jako všichni v Evropě. Tak nám držte palce, díky a nazdar,“ uzavřel Babiš.

Související články

Další články