Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Andrej Babiš šel do sebe: Navrhne odvolání mlátičky Zdeňka Ondráčka z čela komise pro kontrolu GIBS

Zdroj: Profimedia
Andrej Babiš (63) přišel s nečekaným rozhodnutím. Premiér v demisi navrhne odvolání komunistické mlátičky Zdeňka Ondráčka (48) z čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS, kam byl zvolen tento týden. Vinu dává poslancům, kteří na hlasování chyběli. On sám se jednání neúčastnil.

„Můj osobní postoj je známý už dlouho. Jsem PROTI. Svůj názor jsem řekl už v prosinci minulého roku i tady na Facebooku. A řekl jsem ho jasně, stručně a naprosto jednoznačně. Tak myslím, že to každý ví. Jsem proti tomu, aby byl právě tento člověk předsedou komise. Tečka,“ prohlásil Andrej Babiš (63) rázně na sociální síti.

Zdeněk Ondráček byl zvolen do čela Komise pro kontrolu GIBS tento týden. Na pondělí jsou ve velkých českých městech naplánovány demonstrace, největší proběhne na pražské Národní třídě. Prohlášení Babiše je překvapivé proto, že Ondráčka do funkce dostaly i hlasy některých poslanců ANO.

Babiš řekl, že vinu nesou především poslanci, kteří se hlasování neúčastnili. Sám předseda nejsilnějšího parlamentního hnutí přitom na jednání přítomen nebyl taktéž. Zvolení Ondráčka bylo velmi těsné, dostal 79 hlasů a potřeboval jich jen o jeden méně.

Související články

Další články